Blog

404 vealehed – kuidas neid ära kasutada

Ikka juhtub, et mõnda veebilehte külastades ei leia sa õiget lehte üles ning satud veateatele. Sageli näevad need välja nii nagu see Leo Expressi 404 leht või Postimehe veateade.

Mõlemad näited on üsnagi nigelad, sest kasutajale jäetakse mulje, et just tema on teinud vea ning puuduvad kõik alternatiivid õigesse sihtkohta jõudmiseks.

Õnneks leidub vähemalt samavõrra ka neid ettevõtteid, kes on oma vealehtedega pisut enam vaeva näinud. Tulemuseks võib näha midagi taolist nagu Hansapank teinud on. Parem? Muidugi, ent ega seegi näide päris ideaalne ole. Endiselt püütakse sind veenda, et probleem on sinus, aga vähemalt viitab visuaalne identiteet “õigel suunal” olemisele ning olemas on minimaalne abiinfo edasi liikumiseks.
Samast sarjast on ka see Elioni näide 404st. Pole just kõige abistavam, või mis?

altexi koduka uuendamise käigus said üle käidud ka meie vealehed – proovi näiteks seda linki siin Pilt peaks eelnevatest erinev ning veidi kasutajasõbralikum olema… 🙂

altex pole ainus, kes 404 vealehti turunduse (ja meelelahutuse) nimel tööle paneb.
Eeldusel, et sul on vealehed olemas ja defineeritud, soovitame korraks saidi logi vaadata (või GoogleAnalyticsit vms statistika kogumise vahendit). Kuidas tundub? Teatud juhtudel võib isegi kuni 20% külastustest just vealehele minna – see tähendab teoorias igat viiendat huvilist. Poleks ju paha ka nende peale mõelda?

Ehk on abiks ka need lingid

ps. BestInternet 2008l rääkis Will McInnes oma presentatsioonis otsimootorite “long tail” ehk “pika saba” enese kasuks tööle panekust… ning mainis, et ka veateatelehti võiks selleks ära kasutada. Ehk et kui “suurte poistega” tähtsate sõnade konkurentsis kakelda ei jõua, võib panustada hoopis pisema puru noppimisele: pikas perspektiivis ja tükkhaaval tuleb suur mass kokku.
pps. selle eelmise ps. sisu peale ütles Robin, et “see oma positsioon” väärib kakelungi küll… või et vähemasti ei kuulu taoline lähenemine eelistatud poliitikate hulka 🙂

Originaalpostituse kirjutas Robin ja selle leiate meie blogist – “404 error pages

Loading Facebook Comments ...

There are 4 comments .

Oop

EMT veebipoest parameetrite järgi mobiili otsides sain kunagi teate: “Põle sellist.” See oli kah… huvitav.

Reply »
Robin Gurney

fp: nice one, that’s excellent 🙂

Reply »
Siim

Hea point, et keegi selle teema ka Eestis lõpuks üles tõstab! Ise oleme oma djstore.ee saidis kasutanud sellist lahendust juba mitu aastat: http://djstore.ee/ei-leidnud

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.