Blog

Eesti siseturism väärib rohkem tähelepanu

Viimase aja turismistatistika näitab, et Eestis kogub järjest tuure siseturism. Ka maailmapraktika kinnitab, et suurem osa reisimisest toimub tegelikult üpris kodu lähedal ja kaugemaid ning eksootilisemaid sihtmärke külastatakse üldarvudes siiski vähe. Reisifirmad ja nende kodulehed on aga miskipärast pigem just välisreisidele keskendunud. Kiire surfimine Eesti suuremate turismifirmade kodukatel annab kinnitust, et nädalalõpureise Lääne- ja Saaremaa spaadesse või suusareise Lõuna-Eesti turismitaludesse eriti just ei pakuta.

Selles valguses oli põnev lugeda uudist, et USA-s avas “uksed” turismifirma nimega 71Miles, mis keskendub vaid Põhja-Kalifornia turismimaastikule. Turumahud on seal muidugi natuke Eestist erinevad, kuid põnev spekuleerida, et millal tekib Eestis vaid siseturismile keskenduv nii eestlasi kui välismaalasi püüdev reisisait. Äkki on selline juba olemas ja mina lihtsalt ei tea?

Lõppu sobib värske uudis sellest, kuidas Eesti maailma majandusfoorumi 2007. aasta konkurentsivõime alusel koostatud turismisektori edetabelis (TTCI) 28.koha saavutas. Kohe Kreeka, Jaapani, Malta ja Iirimaa järel.

Loading Facebook Comments ...

There is 1 comment .

andrus —

maaturism.ee on puhtalt siseturism

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.