Blog

ad:tech 2007 – London – vol. 2

Paari sõnaga tänasest konverentsipäevast. Toon siinkohal välja mõned meeldejäävamad mõtteterad. Päev sai alguse Adviva “behavioural targeting” teemalise seminariga, mis on praegu digitaalse marketingi üks kuumemaid teemasid – veebilehe külastaja käitumisest (+ demograafilise infi, brauseri jm andmetega kombineerides) õppida ja talle spetsiaalselt suunatud pakkumisi kuvada, mille tulemusena CPC tavalise PPC programmiga võrreldes oluliselt alaneb. Tähtis teema asja puhul on loomulikult võrgu suurus, kus reklaame näidatakse, mis viib järgmise probleemini – kuidas oma klientidele garanteerida, et nende reklaame sobimatus kontekstis ei näidata? Siinkohal tuleb appi IASH (Internet Advertisin Sales House), mille üheks asutajaliikmeks oli ka Adviva.

Otsimootoriturundus ja PPC on loomulikult samuti praegu turul kuumad teemad ja väga huvitava ettekande tegi selle kohta Warren Cowan Greenlight‘st, kes rääkis alternatiivsetest märksõnaotsingu tehnikatest.

Minu jaoks (ja Meelis ütleb, et on ka seda meelt) olid kõige sisukamad ettekanded IDM poolt (mille liige on juhtumisi ka altex – Esimene liige Eestist 🙂 ). Täna sai nende käest õppida digitaalse marketingi testimise (milles polnud küll “ülla ülla” midagi uut, aga hea oli sellegipoolest teemast üle käia) ja emaili turunduse kohta. Neist esimese puhul jäi võtme-elemendina kõlama Avinash Kaushiki Trinity mõttekäik. Viimast postitust tasub kindlasti lugeda ja üldse Avinashi blogil silma peal hoida. Tegemist on oma-ajast ees oleva mehega ja kui te nüüd mõtlete, mis ajal me elame (iga nädal toob jälle midagi uut ses müstilises e-maailmas), siis saate aru, miks see mees nii eriline on 🙂 Tema põhiline spetsialiteet keerleb veebianalüütika ja veebi kasutajapõhiste tegevuste ümber.

Mis puutub emaili teemalist esitlust, siis ega seal midagi põhjapanevat uut kuulnudki, kuivõrd seda, et email töötab endiselt suurepäraselt ja seda kanalit EI TOHI segamini ajada otsepostitusega. Email ei ole uuenenud otsepostitus, sellise ideloogia järgmisel võivad olla üsna kurvad tagajärjed. Ja seda ka, et opt-out on ainult ühesuunaline protsess. Nii kui midagi sellist teed, mis su listis olevaid inimesi häirib, oled neist jäädavalt ilma. Hoidkem oma kliente/kontakte!

Päeva lõpu poole sai külastatud üht online video reklaami teemalist seminari, kus Jan Van Ottele Adjustables‘st seletas, millised võimalused on selles maailmas olemas ja kuidas video reklaame üles ehitada (sh. tehniliselt). Jällegi oli väga väärt jutt – mees teadis oma ala läbi ja lõhki!

Päeva (ja konverentsi!) lõpetasime Meelisega iMedia foorumis, kus toimus Chinwagi poolt juhitav arutelu “Media widgetised”. Ütleme nii, et see widgeti teema ajas lõpus pea päris sassi ikka küll, sest on samuti väga uus nähtus ja juba eos üsna erinevates suundades arenenud pakkudes väga laia võimalust erinevate veebi/desktopi/mobiili vidinate väljaarendamiseks. Oma arvamust avaldasid RSS-turunduse spetsialistid ja mobiiltelefonide lahenduste pakkujad, aga ka näiteks ebay esindaja. Üheks ülesandeks oli neil lühidalt widgeti / vidina mõiste defineerida – igatahes definitsioonid tulid ka üsna seinast seina. Üheks huvitavamaks oli Vodafone definitsioon: “Lihtne veebiaplikatsioon, millele on antud närimiskummi vorm.”

Q/A voorus kõlasid samuti päris huvitavad küsimused ja punkt pandi üritusele küsimusega, et mille alusel jagatakse “vidinatele” kinnisvara (juppi sinu arvutekraanist võib just nimelt kinnisvarana käsitleda) kasutajate desktopil / veebilehel / blogil? Miks just see ja teine vidin?

Hea vastuse andis Fergus Burns nooked‘st, öeldes et selle protsessi võib jagada kolmeks etapiks. Kõigepealt on tegemist isiklike eelistustega (näiteks piltide kuvamine blogi servas – flickri stream), teine samm on külastajate arvu suurendamise soov (näiteks rss kaudu pealkirjade kuvamine) ja viimane on külastajate rahaks pööramine (näiteks google adsense).

Ja lõpetuseks õnnesoovid Google’le, kes on märkamatult 9-aastaseks saanud!

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.