Blog

altexi detsembri uudiskiri – Eesti oma Google Adwords'i profid ja e!TASUTA: aeg jagada

Pühadeaeg on alanud ning meiegi hakkame otsi kokku tõmbama – aga enne veel kui läheme jõuluks maale, on veel palju tegemisi ning teiegagi ohtralt uudiseid jagada! Mõnusat lugemist.

ÜRITUSED:

22. jaanuar – e!TASUTA: aeg jagada – Kribage kalendrisse!
altex kasvab ning kuidas muudmoodi seda tähistada, kui mitte edu jagades.
Ajad on keerulised, eelarveid tõmmatakse koomale.
Kõige enam kannatavad kärbete all heategevuslikud organisatsioonid ning mittetulundusühingud, niisiis otsustasime korraldada ennekõike neile suunatud ürituse. Küll aga on selge see, et ‘tasuta’ asjade üritusest on kasu kõigil teistelgi püksirihma koomale tõmbajatel – väikeettevõtted, FIE’d ning miks mitte ka suurfirmad, kelle turunduseelarve 2009. aastal surve alla satub.

e!TASUTA: aeg jagada sisaldab praktilisi nõuandeid, näpunäiteid ning viiteid lisamaterjalidele. See on mõeldud inimestele, kel on aega ning pealehakkamist, aga tihti mitte piisavalt eelarvet. Räägime asjadest, mida saab veebis teha päris tasuta või väga vähesega. Üritusel astub üles 8-10 esinejat.

Täpsustame infot jooksvalt, info leiab peagi detailsemalt ka altex’i veebis, kuid põhimõtteliselt võivad kvalifitseeruvad MTÜ’d ja SA’d (tegutsevad sotsiaalsfääris) saata ühe inimese tasuta. Lisaosavõtja pileti hind on 1000 krooni. Kõikidele teistele huvilistele (s.h. kõik äriettevõtted ja mittekvalifitseeruvad MTÜ-d) on pilet 1000 krooni. (Lõik muudetud 10.12.08. Kommentaar: esialgne kolmeastmeline hinnasüsteem osutus liiga keerukaks ning kulukaks. Vabandame ebamugavuste pärast.)

E-maili turunduse kursus 21. jaanuaril
21. jaanuaril toimuvale e-maili kursusele on veel vabu kohti, registreeri juba täna!.
Sellel kursusel näitab e-maili spetsialist teile, kuidas parandada teie e-maili turunduse tegevusi nagu kampaaniate välja saatmine ning e-uudiskirjad.
“Ma ei olegi elus nii personaalset koolitust kunagi saanud, jäin e-maili turunduse koolitusega väga rahule. Sain kõikidele oma küsimustele vastuse ja rohkemgi veel – minu enda poolt üle müstifitseeritud HTML sai väga praktilise selgituse. Ennekõike sain aru, kuidas see e-postindus üldiselt toimib ning millega peab sealjuures arvestama, et ma saaks oma kirjad ka adressaadini toimetatud.” Kersti Käbin, tegevjuht, Carrot Konverentsid

2009. aasta ürituste kalender
altex plaanib järgmiseks aastaks 40 üritust. Seminarid, koolitused, ümarlauad, on nii vanu head formaadid nagu e! üritused kui uusi ja põnevaid. Kui tahad soovitada ürituste teemasid, palun saada oma ideed aadressile events[ät]altex.ee enne 19. detsembrit.
Ja kui me Su idee käiku laseme, saad üritusele tasuta pileti! Häid pühi 🙂

e!PERFORMANCE ettekanded slideshare’s
Siin on ettekannete slaidid e!PERFORMANCE Veebianalüütika seminarilt, mis toimus 5.novembril – see oli esimene üritus altex’i uutes koolitusruumides ning esimene analüütika üritus Eestis üldse!
Osa võttis 50 inimest ning tagasiside oli väga positiivne. Aitäh osavõtjatele!

World Usability Day materjalid
13. novembril korraldasime koos oma sõpradega Trinidadist World Usability Day raames esimest korda ka Eestis Maailma Kasutatavuse päeva. Väga meeleolukal üritusel astus teiste hulgas üles ka meie oma Kris ning näidati eyetracking’u seadet! Ettekannete viited leiad meie blogist.
altex’i päris oma püstolreporter Kadri visandas meie blogisse üles ka live-reportaaži otse sündmuskohalt.

INTERNETITURUNDUSE UUDISED:

Google’ internetiturundusvõistlus tudengitele
Google’ Global Online Marketing Challenge on regamiseks avatud! Kõik maailma tudengid võtavad mõõtu praktilistes internetiturunduse võistluses, sest võitjatiim sõidab Californiasse Google’ peakontorisse, kohtumaGoogle AdWords‘i väljatöötanud meeskonnaga. Eesti tudengitelgi on aeg klassi näidata!
Osalejatele tehakse Google Adwords’i konto, millele kantakse 200 dollarit ameerika raha. Selle raha eest tuleb õppejõu juhitud üliõpilasmeeskonnal koostöös kohalike ettevõtetega töötada neile välja internetiturunduse kampaania.
Registreeri juba täna! (tähtaeg on 23. jaanuar 2009)

Metrix.ee on maas 🙁
www.metrix.ee on maas. Külastage saiti ja näete, miks. altex tahaks hirmasati näha asja tuhast tõusmas. Jätke teiegi oma kommentaar ja pange õlg alla, et metrix varjusurma surema ei unustataks.

ALTEXI UUDISED

Google Adwords’i profid
Asi on nüüd siis ametlik. Kris ja Maret on esimesed eestlased, kelle teadmised Google AdWords Professional litsentsiga pärjatud.
Altexil on plaanis end Google Adwords’i ja teiste Google’ toodetega pikaajalisemalt siduda ning kui sa oled huvitatud kas Google Adwords’is uue konto avamisest või “tervisekontrollist” sinu olemasolevale kontole, siis võta ühendust Krisiga (kris[ät]altex.ee)
Peagi edastame veel uudiseid arenevatest suhetest Google’ga … püsige kanalil!

altex räägib meedias
Viimasel ajal oleme jälle paar korda meedias sõna võtnud. Novembrikuu Arvutimaailmas (see veel poodides täiesti olemas!) räägib Robin eesti ettevõtete veebilehtedest ja 24. novembri Eesti Päevalehe vahel ilmunud Brändijuhtimise teemalehes võtab Kris sõna otsimootorite teemal.

Eesti meedia Twitter’is
Meie twitterdame, või vähemalt mõned meist, ning kui Sa tahad, võid hoida end altexi ja Robini tegemistega kursis kasvõi iga minut: www.twitter.com/altexor. Samuti oleme kokku pannud eesti meedia uudisvoo, mine vaata: www.twitter.com/eestimeedia

Me armastame Eesti riiki
altex on võitnud mitmeid riigihankeid (agri.ee, osale.ee, ria.ee, valitsus.ee ja visitestonia.com [no ikkagi riigihange], ja neid tuleb järjest juurde, hoiame teid kursis), seega riik on meie sõber! Saada oma riigihanke pakkumine Robinile aadressil robin[ät]altex.ee

Krediidiinfo ja altex’i kasv
Saime uudiseid, et altexi laenureiting on hinnatud tasemele „väga hea” (AA – reiting pannakse kokku majandus-, finants- ja maksekommete koondhindena). See ilmselt tähendab, et meie peale võib kindel olla ja me maksame oma arved ära 🙂
Võrreldes eelmise aasta detsembrikuuga oleme kasvanud 50% ning 2009. aasta eelbroneeringud paistavad korralikud (neid on peaaegu sama summa eest kui terve 2008 käive kokku!)

Tartu Ülikool
Tartu Ülikooli tudengid saavad jällekord täiendada oma praktilisi teadmisi internetiturunduse valdkonnas.
Robin käis juba eelmisel nädalal, Kris ja Tõnis lähevad Tartusse sel reedel. Ning mitte ainult sammaste piidlemiseks vaid ikka aastatega kogutud teadmiste ja kogemuste jagamiseks!
Eriti suured tänud võlgneme selle eest Katri Kerem’ile ja Triin Kask’ile, kes külalisloengute sarja organiseerida aitasid.
Sel korral katavad altexi inimesed erinevaid teemasid SEO’st Online PR-ini ning külalisloengust saavad ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistrandid. Eelmisel aastal käis altex kursust andmas bakalaureuse taseme ajakirjanikele ning suhtekorraldajatele.

Võlad ja majanduslangus
Kahjuks on meilgi olnud halbu kogemusi mõnede firmadega, nimesid ei nimeta…veel…kes on broneerinud pileti üritusele või koolitusele, kuid on jätnud maksmata. Samuti on olnud neid, kes tulid kohale, kuid maksid alle skuid hiljem. Kahjuks tähendab see, et peame nendelt firmadelt ja organisatsioonidelt edaspidi nõudma ettemaksu või hoopis mitte osa võtma laskma. Seega, kui tuled altex’i üritustele, palu oma raamatupidamisosakonnal arve indlasti õigeaegselt ära maksta. Aitäh.
Samuti tuli hiljuti ära meie esimene kliendivõlg. Happy Holidays uppus koos meie 20 000 krooniga. Õnneks ei olnud seda rohkem. Seepärast vaatame oma maksupoliitika kriitilise pilguga üle.
Ongi selleks korraks kõik,
soovime teile kõigile mõnusat jõulukuud ja kohtumiseni uuel aastal (kui mitte varem:)!

altexi tiim

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.