Blog

Internetiturunduse kongress Best Internet 2008 – takkajärgi kommentaar :)

Eelmisel nädalal toimus Best Internet 2008 konverents – nagu lubatud, oli oma väikese esindusega kohal ka altex. Igatahes olid nii meie endi kui kohvi- ja muudel pausidel rahva käest kuuldud muljed ning tagasiside pigem positiivsed. Mis tõestab taas, et ühe ja sama erialaga seotud inimestel on vaja aegajalt kokku tulla ning infot vahetada, kui mitte teiste vigadest õppimiseks, siis vähemalt oma mõtete joonele saamiseks.

Minu soosikud olid muidugi kõik case-studyd ehk need näited, kus päris-inimesed rääkisid päris-projektide tegemisest: mida, miks, kaua aega võttis, milline tulemus oli.

Üle prahi hinde teenis aga Will McInnes ehk teise päeva Meistriklass. Kahjuks ei olnud mul võimalik kõigis blokkides täismahus osaleda ja ehk seetõttu jäi väsimuse-skaala ka keskmisele saalisistujale pisut alla, aga – minu meelest oli sheff. Nii lihtne, et mõjus suisa liigutavalt 🙂

Samuti sekundeeris tema ettekande ülim klaar joon eelmise päeva ettekannete kommentaare kuulates tekkinud ideele, et meil on puudu üks ühtne Eesti veebiturunduse terminoloogiat selgitav sõnastik. Hämmastaval kombel ei kasuta täiesti isesuguseid teenuste-toodete nimetusi mitte lihtsalt erinevad agentuurid oma valdkonda selgitades, vaid täiesti eraldiseisev ja selgelt eristuv joon tundub olevat ka agentuuride (ehk teadjamate) ja klientide (ehk pisut vähem-teadjamate) vahel.

Võtame kasvõi otsimootoriturunduse – minul õnnestus sama seminari raames kuulda kolme täiesti sisesugust arusaama sellest, mis on otsimootoriturundus ja mis sinna mõiste alla mahub.
Igal juhul tundub mõistlik mingil hetkel suurem juturing ette võtta ja terminid läbi hekseldada.

Omaette plussiks on aga seegi, et meil Will McInnesega kaugemale ulatuv viljakas kontakt kujunemas on.. Sestap võtan vaba voli ja panen siia veidi viiteid ka:

  • Willi kommentaar Best Interneti seminarile, meie blogis:

    hey guys, thanks for your support. I’ve been most excited to see just how your Market and Lithuania too is just poised to explode. In each audience there is a huge divide between the smartness of the agency communities and the clients. In our experience once that begins to close the velocity of growth for you guys will be extraordinary. Prepare for a brilliant exciting phase 🙂
  • Will McInnese vihjed Eesti ettevõtetele (originally in English ja tõlge eesti keelde)
  • …ja twitterist leiab sellise toreda kommi:
    @altexor hey robin, thanks for your support today and for suggesting chris/cris show me the old town. it made a massive positive difference. 07:00 PM September 17, 2008

    ps. see C-ga inimene olen mina, K-ga.
  • ah, ja SMS tuli ka – “Love talinn” 05:45 PM September 17, 2008

Väike fotomeenutus ka…
Best Internet 2008 - fotomeenutus

Loading Facebook Comments ...

There is 1 comment .

Siim

kritiseerin veidi artikli kirjastiili – mis olid siis selle sõnade virvarri sees need konkreetsed asjad, milleni pärast konverentsi jõuti? et mis konverentsist kellelegi kasu sai olla?

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.