Blog

altexi uudiskiri nr.18, august 2007

—————————————————————–
1. UUDISED
—————————————————————–

Google tuleb Tallinna!

Soome ja Rootsi regioonijuht Petri Kokko esineb E!10 seminaril, 13. septembril 2007. Infot seminari kohta leiate altexi kodulehelt.

Inglismaa digitaliseerub, kinnitavad uuringud. Uued taskumõõdus vidinad, uued kiirused ja uued ootused on internetikasutaja profiilidele uue lehekülje keeranud. Kas sama tendentsi näitab peagi ka Eesti? Loe lisaks BBC’st.

Microsoft avas uue otsilehe Tafiti. Multimeedia tarkvara Silverlight on kokku sulatatud Live Searchiga, tulemuseks endisest mängulisem otsimootor. Ehkki funktsionaalsus midagi üllatavat kaasa ei toonud, muudab Tafiti oma otsingute salvestamise ja grupeerimise kättesaadavaks ka keskpärase netikasutaja jaoks. Proovimist väärib igal juhul, olgu või ajaviiteks! Loe lisaks Search Engine Roundtable’st.

Offline-kanalites toimuv reklaam mõjutab otseselt otsimootoriturundust. Näiteks raadioreklaamist kuuldud URL ei jää meelde nii hästi kui tuttava sisuga info – kaubamärk, tootenimi või mõni omadus, mille põhjal kliendid reklaamitut hiljem otsima hakkavad. Otsimootoriturundus võimaldab offline-reklaami teenima panna ka online kanalites. Loe lisaks ClickZ’st.

Gmetrix, uus veebilehtede külastavuse statistika pakkuja, tuli avalikkuse ette vaikselt. MTÜ Tähelepanu Mõõtmise Instituut (jah, just selline organisatsioon on metrix.ee taga, mille eestvedajaks ei keegi muu kui Pets) teab, et uus teenus ei vaja suurt kära, vaid reklaamib ennast ise. Näiteks reklaamis ta ennast ise meie blogis  🙂

Koostöös Tartu Ülikooli üliõpilastega hakkab arenema Eesti e-jälg. eFootprint projektis näeb Pille Pruulmann-Vengerfeldth, Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna teadur, suurt potentsiaali. "Koostööprojekt altexiga on oluline meie tudengitele, sest annab võimaluse omandada olulisi teadmisi tehes seda väga praktilisel moel. Samuti on oluline võimalus era- ja avaliku sektori koostöös aidata leida Eesti nišši Interneti avarustes".

—————————————————————–
2. ETURUNDUS!
—————————————————————–

„Otsimootoriturunduse eri”

Pole saladus, et otsimootorid haaravad e-turunduses järjest suurema tüki ning otsingutesse suunatud investeeringud näitavad kiirelt kasvavat trendi. altex pole varem kindla teemaga piiritletud üritusi korraldanud ning seda enam oleme uhked võimaluse üle kuulutada välja Eesti kõigi aegade kõige esimene otsimootoriturunduse üritus. Eriliseks muudab E!10 spetsiaalselt selleks Eestisse lendav Google regioonijuht Petri Kokko.

Ürituse esialgsed detailid:

E!10 – Otsimootoriturunduse eri
Koht ja aeg: Kino Sõprus, 13. september kell 14:30 – 17:00.
Kohti: 281.

Esinevad:

 1. Robin Gurney ja altex: mis on otsimootoriturundus ehk Search Engine Marketing? Miks on sellel e-turunduses nii oluline roll?
 2. Kain Kalju, Neti: otsimootorid ja turundus, Neti näite põhjal.
 3. Siim Saksing, Mobi: tulevikuotsingud. Mis saab siis, kui telefon ja internet on lõplikult üks?
 4. Petri Kokko, Google: maailma kõige tuntuima otsingumootori regioonijuht räägib maailmamastaabi edumudelist.

Pileti hind on 495 EEK + km. Olemas ka soodustused tudengitele ja grupipilet. Vaata lisa registreerumislehelt ja pane nimi kirja juba täna!

Peagi saadame välja ka E!10-le pühendatud uudiskirja.

—————————————————————–
3. ALTEX’I UUDISED
—————————————————————–

SISEUUDISED

EMT turundusdivisjonis e-kanalite turundusega tegelenud Epp-Kristiina Keerov (sõpradele lihtsalt Kris) on nüüdseks täiskohaga altexiga liitunud. Tere tulemast!

Toetamaks UK turult lisanduvat müüki, on altex esimese Eesti ettevõttena IDM võrgustiku liikmeks saanud. Inglismaa turu uudistest räägime lähiaegadel pikemalt. Kristiina Keerov on ühtlasi esimene IDM-i vastu võetud eestlane.

Oleme viimasel ajal pidevas liikumises olnud: Moskva, Helsingi, Läti on viinud altexi konsultatsiooniteenused Eesti riigipiiridest välja. Suvi kujunes ootamatult töiseks, mille tõestuseks ehk seegi fakt, et 2007 aasta esimese poolaasta müük altexis ületas terve 2006 aasta tulemused, ennustatav aastane kasv on 100%. Lõpuks ometi tundub, et internetiturundust on hakatud vääriliselt väärtustama ning e-kanalitesse suunatakse üha suurem osa turunduse üldeelarvetest.

Muide altexi uus teenuste lehekülg on endiselt väljatöötamisel.

KOOSTÖÖ

Elion ja mail.ee kiidavad meid koostööpartneritena – tänud neilegi, sest suve suurem rabamine saab toimuda ikka vaid sama usinate partnerite abil.

Uudisena pakub altex klikivabriku klientidele lisaväärtust kampaaniate mõõtmisel. Võimalik on valida erinevate pakettide vahel, mis sisaldavad näiteks:

 • Google Analytics installi, väljaõpet ja täpsemaid analüüse,
 • bännerite ja kampaanialehtede varustamist vajalike koodijuppidega,
 • (kampaania) lehel toimuva liikluse analüüsi,
 • soovitusi edaspidisteks kampaaniateks.

—————————————————————–
4. ÜRITUSED
—————————————————————–

24.-26. oktoober 2007 toimub “Wazzap? 2008” turundusseminar, kus astub lavale ka Kris, rääkimaks e-turundusesse suunatud raha otstarbekamast kasutamisest.

Novembris toimub järjekordne INNOESTONIA konverents, selle kohta leiab lisainfot nende kodulehelt.

Innovatsiooni osatähtsusest oma äri edendamises räägib ka augustikuus ilmunud raport “Innovation 2007: A BCG Senior Management Survey”.

—————————————————————–
5. NÕUANDED
—————————————————————–

EMAILI TURUNDUS, Meelis Ojasild

Linkimine:

Kui tahetakse läbi e-maili jõuda müügini, siis tavaliselt peab kirja saaja kuhugi klikkima. Nii et on tähtis hoolitseda selle eest, et antud link ka reaalselt eksisteeriks – seda ka mitmeid kuid peale kirja väljasaatmist, sest on inimesi, kes ei kasuta e-maili päris igapäevaselt. 

Hea on hoida lingid lühikesed ja meeldejäävad. Kui viitele pannakse külge veel träkkimine (et teada saada, kui palju klikiti või kes klikkis), siis venib link igal juhul pikemaks, vahest isegi mitmele reale. Selline „välja veninud” link võib käituda ettearvamatult – mõned mailikliendid lõikavad rea lõppedes lingi katki ja nii satub lingil klikkija hoopis valesse kohta. Ahjaa, ‘target=”_blank”’ on ka mõistlik linkide parameetrite juurde kirjutada – keegi ei taha ju keset mailide sorteerimist järge ära kaotada, nii et parem las lingid avanevad uues aknas.

Muutmine:

Kirja sisu või disaini elementide puhul tasub meeles pidada, et kõik veebipõhised editorid (nagu näiteks DHTML editor) võivad Sinu ilusa e-mailiga vahel ettearvamatuid asju teha. Näiteks piltide suuruse muutmine veebis tähendab enamasti seda, et ei muudeta mitte pildi enda suurust vaid pildi parameetrite (kõrgus, laius) suurust. Nii et kui panna 1MB suuruse pilt e-maili, siis DHTML editoris seda väiksemaks tehes on pildi enda suurus ikkagi 1MB, ainult et ta paistab väiksena. Seetõttu on hea kõik muudatused teha desktop programmidega. Piltide suurust muuda näiteks Photoshopiga, e-maili põhjas tee muudatusi Dreamweaveriga jne. Ja ära unusta pärast iga muudatust endale test e-maili (ja võimaluse korral ka teistele asjaga seotutele) saata.

VEEBIANALÜÜTIKA, Tõnis Hinnosaar

Tunne enda tööriistu, ei piisa ainult tarkvara installeerimisest. Oluline on omandada pädevus selle kasutamiseks. Enamus veebianalüütika peale kulutatavast eelarvest peaks minema just pädevuse suurendamisele, mitte tarkvarale endale. Google Analytics tasuta tarkvarana on suurepärane programm, millega alustada ja millest ka edaspidi kuldaväärt infot välja võluda.

Määra enda jaoks oluline ja tegele vastavate andmete analüüsimisega. Ära upu raportitesse ja andmetesse, vaid vali välja enda jaoks olulised tegevuse võtmeindikaatorid ehk KPI’d (Key Performance Indicators).

Mõned peamised raportid, mida võiks jälgida:

 1. Otsingusõnad – milliste otsingusõnadega lehele tullakse?
 2. Lehele viitajad – kes viitavad sinu lehele?
 3. Tagasipõrkumise tase – ära haara kinni lehelt lahkumise tasemest (exit rate), vaid pigem tagasipõrkumise tasemest (bounce rate), mis on oluliselt kvaliteetsem indikaator sisulehtede kvaliteedile. Selgita välja erinevatest allikatest pärinevate külastajate tagasipõrkumise tasemed ja mõtle, mis selle infoga edasi saaksid teha 🙂
 4. Populaarseimad lehed – millised on populaarseimad sektsioonid sinu lehel? Kas need lehed, mis sinu arvates peaksidki kõige külastatavamad olema?

Paar peamist küsimust, mida tasuks oma statistikaga tutvudes silmas pidada, leiab meie blogi hiljutisest postitusest "Veebianalüütika, Satama, altex", kus on samuti juttu altexi pühendumisest ja veebianalüütika alastest eesmärkidest.

Muide, oleme töötanud koos Äripäevaga, kes nõustus veebianalüütika kaasuse koostamisega, mis peaks lähitulevikus valmima, seega püsige lainel!

—————————————————————–

Selleks korraks ongi kõik. Soovime kõigile oma lugejatele toredat sügist!

Tõnis, Robin & Kris, altex marketing

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.