Blog

BarCamp avab internetiturunduse telgitaguseid

8-10. veebruaril toimub Riias rahvusvaheline internetiturunduse konverents “BarCamp Baltics 2008”. Osalema on oodatud 300-400 juhtivat spetsialisti Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest ning samuti suurematest Euroopa riikidest ja USA’st. BarCamp partner Eestis on juhtiv internetiturunduse agentuur altex marketing.

  • Tegemist on Balti riikides esimese rahvusvahelise uue meedia spetsialistidele ja huvilistele suunatud ettevõtmisega.
  • Taolised vabas vormis ja osalejate enda kujundatud presentatsioonidest ja sessioonidest koosnevad seminarid toimuvad USA’s ning Lääne-Euroopas juba alates 2005. aastast.
  • Tavapärastele ametlikule konverentsiformaadile vastandudes – seminari sisu, korralduse ja diskussioonide eest seisavad hea seminari külastajad ise – on need üritused oma “aususe ja läbipaistvusega” muutunud üha populaarsemaks just valdkonna tippspetsialistide seas.

Avalik küsimuste arutlemine ning protsessi kujundamine toimub spetsiaalselt loodud sotsiaalvõrgustikus. Suur osa seminarisessioone ja presentatsioone on veebis kättesaadavad, täpselt nagu kogu seminari puudutav multimeediamaterjal, tehnilise võimaluse korral teostatakse ka ürituse online-ülekandeid.

“Moodsate turundajate jaoks peidab internet endas tohutut potentsiaali ning annab selge võimaluse tagada konkurentsieelis,” selgitab Robin Gurney, altex marketingi direktor, miks otsustati BarCampil aktiivselt osaleda. “Oleme Eesti juhtiv internetiturunduse agentuur, korraldame suurimaid veebiturundusele pühendatud seminare Eestis ning avasime hiljuti ka oma Läti esinduse. Nüüd oleme pilgud juba Leedu poole pööranud. Kus veel, kui mitte Baltikumi suurimal internetiarenduse ja -turunduse seminaril saaksid kokku innovaatilisemad kliendid, parimad partnerid ning kõige lennukamad tegijad? Otsus BarCampil osaleda on loomulik! Lisaks ärilistele eesmärkidele annab see võimaluse ka mõtete tuulutamiseks ning silmaringi avardamiseks.”

Esmakordselt Euroopas toimub “BarCamp Baltics 2008” raames “Ideede Inkubaator” konkurss, kus uued ja alles loodavad internetiprojektid võivad saada finantseeringu oma ideede realiseerimiseks. Võimalus oma veel teostamata või juba olemasolevaid lahendusi täiendavad ideed “inkubaatorile” esitada on kõigil seminarikülalistel, auhinnafond on hetkel ligikaudu pool miljonit Eesti krooni. Hetkel on konkurss jagatud kaheks: sotsiaalprojektid ja kommertsprojektid. Mõlema kategooria puhul mängib rolli idee uudsus.

“Veebis kehtib reegel – kes ees, see mees,” kinnitab Gurney. “Ainult et enne põnevate web2.0 vidsetite ja gädsetite poole sööstmist tuleks selgeks teha baastõed ning avastada, millised võimalused üldse olemas on. Vastasel korral leiad end taaskordse üleshaibitud uuenduse lõksu langenud olevat. E-turundusele spetsialiseerunud seminarid, nagu Eturundus! ja BarCamp ning aprillis Riias toimuv Emarketings!, toovad need võimalused ja teadmised otse käeulatusse. Ah, ja kas ma juba mainisin, et BarCampil osalemine on tasuta?!”

Altexit esindavad BarCampil e-maili spetsialist Meelis Ojasild ning Läti esinduse juht Dainis Zarins, lisaks neile on Eestist osalemas blog.tr.ee, Exact, Soomaa.com, Fortumo, Reval Hotels ja paljud teised.

BarCamp Baltics 2008” toimub Riias, Reval Hotel Latvijas hotellis, 8.-10. veebruar 2008. Info ürituse ning registreerumise kohta on kättesaadav BarCamp Baltics 2008 ametlikul veebilehel www.barcamp.lv, lisateavet ürituse kohta jagab altex muidugi ka oma blogis 🙂

  • BarCamp Eesti partner on juhtiv internetiturunduse agentuur altex marketing
  • „BarCamp Baltics 2008” konverentsi ametlik sponsor on „Privatbank”, toetajateks ka Draugiem.lv ja European Journalism Center; info levitamisele aitavad kaasa Delfi, Tvnet, Apollo, Inbox.lv
  • Üritusele on oma toetust avaldanud ka Läti e-Asjade minister Ina Gudele.
  • „BarCamp Baltics 2008” toimub Riias, Reval Hotel Latvijas hotellis, 8.-10. veebruar 2008.
  • Kõik huvilised ja osalejad saavad tasuta registreeruda konverentsist osavõtmiseks „BarCamp Baltics 2008” ametlikul kodulehel www.barcamp.lv
Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.