Blog

E!8: Kaubamärgiloome veebis – kuidas edasi?

Mis?

  Eturundus! 8 seminar teemal “Kaubamärgiloome veebis – kuidas edasi?”

Kes?

  Mihkel Lauk, HP

Millal?

  16. jaanuaril kell 14-17:30

Kus?

Kuidas?

Ja nüüd kõigest täpsemalt.

Järjekorras kaheksas Eturundus! seminar toimub altex marketingi ja ADM Interactive koostöös 16. jaanuaril KUMU auditoorimis.

Esinejad:

Mihkel Lauk, EMEA HP.com Customer Experience, Country Manager: Estonia, Latvia, Lithuania – www.hp.ee

  Mihkel õpib EBSi magistrantuuris IT-juhtimist. On töötanud fotograafina, arheoloogina, graafilise disainerina, copywriterina, webmasterina, loovjuhina. Loonud ja arendanud veebiagentuuri ADM Interactive. Praegu konsulteerib Hewlett-Packardi Baltikumi turundusjuhte e-turunduse valdkonnas. Muu kõrvalt õpetab tarkvarakasutajaid BCS Koolituses ning noori kunstnikke Tartu Kunstikolledžis digitaalse maailma saladustest aru saama. Efektiivseimaks tulemuse saavutamise meetodiks peab RTFMi.

Ettekande teema: “E-turundus: anarhiast metoodilise käsitluseni.”

  Mis teeb e-turunduse erinevaks tavaturundusest? Kas e-Generatsioon tegelikult eksisteerib? Kas meedia-agentuure saab usaldada? E-turundus on kujunenud haibiks, millest palju räägitakse, milles esineb edulugusid, kuid mille vastu täielik usaldus siiski puudub, sest ei teata täpselt, mis loom see tegelikult on.

  Ettekandes vaatleme e-turundust lihtsustatud viisil, mis võimaldab teemast aru saada fundamentaalsel tasandil ning annab praktilised juhtnöörid konkreetsete turundustegevuste väljatöötamiseks.

Marit Kroon, Region Marketing Activation Manager,Coca-Cola Balti Jookide AS –
www.coca-cola.ee

  Marit hoolitseb Coca-Cola kaubamärgi kommunikatsiooni eest Eesti, Lätis ja Leedus alates 2004 aasta kevadest. Coca-Cola e-turundus on olnud algusest peale Mariti südameasjaks.

Ettekande teema: “E-turunduse oluline osa strateegilises kaubamärgikommunikatsioonis.”

  Internetikeskkonna on enda jaoks avastanud enamus turundajaid, kuid vähesed neist on tegelikult analüüsinud, kas internet võiks olla strateegilise kaubamärgikommunikatsiooni vahend või on see lihtsalt otsekontakt sihtturuga.

  Internetti kasutatakse reklaamikanalina üha rohkem ja rohkem, kuna internetikasutajate arv kasvab iga päevaga. Samas piirdub e-turundus tihti bännerreklaamiga populaarses portaalis, ajutise kampaanialehe või ettevõtte kodulehega, ehk et e-turunduse osa strateegilises kaubamärgikommunikatsioonis alahinnatakse.

  Enne e-turundusse sukeldumist oleks mõistlik kaardistada, mida on online keskkonnal pakkuda just minu kaubamärgi jaoks. Ühtset e-turunduse retsepti, mis kehtiks kõikidele brändidele, pole olemas. Samuti ei pea kõiki brände aktiveerima e-keskkonnas.

  Kui otsus e-turunduse kasutamise osas on tehtud, tuleks käsitleda seda kui integreeritud turunduskommunikatsiooni lahutamatut osa. Seda ei ole otstarbekas vaadelda ning aktiveerida eraldi. Iga tükike kommunikatsiooni, mida me pakume oma sihtturule läbi erinevate kanalite, peab rääkima ühte keelt.

Erki Peinar, loovjuht, ADM Interactive –
www.adm.ee

  Erki on loov turundaja. Olnud ooperilaulja, juhtinud Eesti tuntuimat erateatrit, aidanud tuua Linnahalli lavale muusikalide traditsioonid ning olnud Eesti esimese tabloidlehe sünni juures. IT-valdkonnas on Erki töötanud alates 1999. aastast. ADM Interactive’s on ta alates 2001. aastast läbinud arenguetapid projektijuhist loovjuhini. Tema tänane töö on selgelt suunatud Eesti e-turunduse arendamisele

Ettekande teema: “Baltimaade e-turundusprojekti läbiviimine. Sammud, riskid ja soovitused.”

  E-turundusprojekti läbiviimine Baltimaades, mida mitmed ettevõtted suuremal või vähemal määral sama regiooniühikuna käsitlevad, sisaldab mitmeid lisasamme ja -riske, millega on mõistlik arvestada kohe algusest peale. Lisanõuded mõjutavad nii planeerimist, loomingulist lahendust, projektimeeskonna koosseisu, tööde mahtu ja ajagraafikut, kommunikatsioonimudeli ülesehitust, lansseeritud lahenduste monitoorimist, riskide maandamist ja muud. Ettekanne annab lühikese ülevaate lisateguritest, millega võiks Eesti-Läti-Leedu mastaabis e-turundusprojekti läbi viies arvestada, et tööd ladusalt sujuksid ning enamus projekti käigus tekkivatest lisavajadustest oleksid juba ette teada.

Robin Gurney, Partner, altex marketing –
www.altex.ee

  Robin Gurney on internetiturundusega tegelenud alates 1997 aastast. Tallinnas on ta elanud ja töötanud aastast 2004.

  Robin on nõustanud rahvusvahelisi suurkorporatsioone ja väikefirmasid, samuti valitsusasutusi, investoreid ja heategevusorganisatsioone nii nende internetiturunduse strateegiate kui e-turunduse plaanide koostamise juures Inglismaal, teistes Euroopa riikides ja Ameerikas (Adidas USA, BBC Worldwide, LondonPass, Sonera Zed, Barclaycard, The Institute of Public Relations, The Labour Party and FTMarketwatch).

  Robin on altex marketingi partner ja kaasasutaja.

  Eestis on Robin andnud loenguid Estonian Business Schoolis, kirjutanud artikleid ja arvamuslugusid Eesti Kaubandus-Tööstuskojale ja Aktivale. Esinenud ettekannetega erinevatel turundus- ja e-turundusüritustel – Pärnu Turunduskonverentsil, Kontakt konverentsidel ja mõistagi Eturundus! üritustel.

  Lemmikväljend: uuri välja, mida inimesed tahavad ja täida nende soovid.

Ettekande teema: “Tarbija kaasamine internetis: turundusmüüt või -nirvaana?”

  Viimase aastakümne jooksul plahvatuslikult arenenud digimeedia on koos sihtgrupi killustumisega loonud turundajatele ja agentuuridele ning samavõrd ka e-, TV- ja trükiväljaannetele hulgaliselt uusi võimalusi ja riske. Olulisemad muutused on toimunud kommunikatsiooniloomes eneses ning selle lõpptulemuse mõõtmises.

E!8 boonusesinejad:

Eero Muiste & Tarmo Melk – Heli ja pildi harmooniline liikumine läbi erinevate tasandite.

Osavõtutasu on 495 krooni (+km)

EVEA liikmetele 450 krooni (+km)

Grupisoodustus: 3 piletit 1250 krooni (+km)

Eripakkumine kuni 20. detsembrini 395 krooni (+km)

Registreeru E!8-le!

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.