Blog

EESTI INTERNETIKONKURSS 2009 ŽÜRII KOMMENTAARID

Robin Gurney, Eesti Internetikonkurss 2009 žürii esimees, internetiturundusagentuuri altex marketingi tegevjuht

“Esitatud tööde kvaliteet oli oodatust pisut kõrgem ja näha on positiivset edasiminekut selles suunas, et Eesti tööd võiksid võistelda rahvusvahelisel tasemel.

Žüriile pandi ülesandeks hinnata eelkõige tulemusi tootnud töid. Võistluse lõpplahendist on selgelt näha, et disain on siiski oluline faktor – loodan, et järgmisel aastal on see teisiti. See konkreetne auhind ei tohiks muutuda järjekordseks disainiauhinnaks. Mõned kampaaniad, mis tootsid suurepäraseid tulemusi, ei pääsenud finaali tänu disaini “keskpärasusele” – minu arvates on taoline lähenemine vale.

Kõigele vaatamata võitis kulla Edicy (lihtne disain) ja ilmselgelt kaalus žürii selle töö puhul ka teisi faktoreid peale disaini. Avalik sektor tootis rohkem häid töid kui erasektor ja seega ei tohiks äriorganisatsioonid inspiratsiooni ammutada vaid konkurentide tehtuga tutvumisest, vaid võiks üle vaadata ka avaliku sektori lahendused. Üldiselt on minu tunded selle üritusega seoses väga positiivsed ja arvestades, et tegemist oli esimese korraga, läks kõik üle ootuste hästi. Kõik võitjad olid tõepoolest ka auhinna väärilised.

Mõne kategooria puhul oleks tahtnud näha rohkem töid – eriti mobiili, video ja otsinguturunduse kategoorias. Poliitikaga seotud tööde kategooria juurde tekitamine oli väga hea mõte, sest poliitiline e-turundus on tõusuteel. Tulevikus oleks hea kõikides kategooriates žüriile mingid põhilised juhised hindamiseks ette anda, mitte jääda lootma ainult žürii laialdastele ekspertteadmistele. Teine variant oleks see, et žürii sisaldaks vähemalt ühte oma ala eksperti igas kategoorias.

Huvitav ääremärkus: kõnealuste auhindade jagamise ideega tulid lagedale mitmed inimesed, mina kaasa arvatud. Välja nägi see nii, et hakkasime Twitteris ja blogides kurtma Kuldmuna auhindade jagamise üle ja pakkuma välja ideed, et Eesti veebitööde hindamiseks peaks olema uus süsteem. See näide demonstreerib sotsiaalse meedia tegelikku jõudu enamgi kui ükski nähtud presentatsioonidest. Minupoolne aplaus ADC*E-le ja Best Marketingile, kes olid nõus selle väljakutse sellise kiirusega vastu võtma ja soovin neile jõudu tulevikuks.”

Loe edasi

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.