Blog

Eksperiment blogijatega: Google Tallinnas (ehk "mehed, te hobused põlevad").

Eile riputas Tõnis altexi ajaveebi üles üleskutse blogijatele – promoda E!10 seminari ning saada seeläbi võimalus seminaril 0-krooniga osaleda.

Mina olin põnevil, ehkki loomuomasel moel skepsist täis. Aga vat, võta näpust: hommikul ajas postkast blogteemalistest kirjadest üle ääre.

Oli ahvatluseks siis kaasaeksperimenteerimislust või võimalus saada priipääse meie oludes üsna harukordselt e-kesksele turundusseminarile, igal juhul olid kümned (ja kümned…) kodanikud võtnud vaevaks meie üleskutsest kinni haarata.

Iseenesest ju tore, võiks öelda: suisa suurepäraselt õnnestunud eksperiment!
Kui vaid seda metsa seal ees ei oleks… või vähemasti Sõpruse kinosaal nii umbkaudu poole rohkem rahvast mahutaks.

Probleem on lihtne – igasuguse suure ürituse korraldamisega kaasneb hulk kulusid ja selle katteks ongi seminaridel osalustasu. Eturundus! seminaripääsme maksumus on 495 krooni, tudengitele 395 krooni (käibekas tuleb otsa).

Nii et ei, me ei jaga laiali priipääsmeid tasuta üritusele ning jah, kui saal on tasuta blogijaid täis, on nalja nabani kõigil peale meie enda… 🙂

Et aga lubadus sai antud, tuleb seda ka pidada. Küll aga on antud eksperimendi mõte lisaks lõbule ka mõlemale osapoolele kasutoovalt mõjuda… ehk täpsustaks nüüd üle elementaarseima reglemendi viitamisteks:

  • Ei, see ei lähe arvesse, kui seesama viide ongi su blogi esimene, viimane ja ühtlasi ainus sissekanne. Ning ei, see ei tähenda, et sa oled “terve blogi altexile pühendanud”. Blog võiks enne viitamist ikka… noh, mõni nädal vana olla.
  • Ei, ekraani alla vasakusse nurka torgatud üksik sõna “siin”, mis viitab seminariinfole, ei vasta temaatiliste märksõnadega linkimise kriteeriumitele (ka siis ei vasta, kui sinna ette lisada “loe” või “mingi seminar” vms). Temaatiliste märksõnadega viitamine tähendab, et seminariinfole tuleks panna linkima sõna e-turundus, Eturundus!, internetiturundus, turundusseminar, e-turunduse seminar, E!10 vms reaalselt asjaga seonduv märksõna.
  • Ei, oh tõepoolest ei vaja me abi kutsumaks kõiki maailma blogijaid tasuta Google ettekannet kuulama… 🙂
    Eesmärk on tutvustada üritust nimega Eturundus!, mis pealekauba Baltikumi esimene otsiturundusteemaline seminar ning kus esinejateks Mobi, Neti, altex ja Google. Jah, kõigile neile võib eraldi viidata, ettekannete tutvustusi võib lisada jne.
  • Ei, kui termin “blog” vajab sinu jaoks defineerimist, siis ilmselt ei ole sul blogi. Ning mis sest, et su rate kontol on sulli ja feimi ja mulli ja pulli, see pakkumine kehtib siiski blogijatele, mitte koduka-profiili-konto-tulba vms omanikele.
    Ning riskides kõlada diskrimineerivalt: täisealistele täiemõistuslikele blogijatele.
  • Ning oleks viisakas mainida, miks Sa ühtäkki oma villastest sokkidest pajatavas blogis Eturundus! seminari propageerid… seega, kes pole ise ikka üldse e-turunduse vms huviline, võiks kuidagi – kasvõi lühidalt – märkida, miks ja kuidas tal ootamatult taolised huvid tekkinud on. 🙂

Ning esmaspäeval paneme välja värske info selle kohta, mis nädalavahetusel blogosfääris juhtus.
Aga eksperiment… hkhmmm, on korda läinud. Üle ootuste hästi. Võiks suisa öelda – pea lootusetult edukalt :))))

ps. Ja edaspidi mõtlen sügavalt järgi, kui Tõnis mind blogidega ähvardama tuleb. 😛

Loading Facebook Comments ...

There are 3 comments .

Nils Leven —

1) Kui selle pika ümbernurga-jutu mõte on nüüd selles, et eile tehtud pakkumine oli “nali”, siis olete asjaga kaasaläinud blogijatel küll kenasti vaiba alt ära tõmmanud. Huvitav mida Church of the Customer inimesed sellise kena WoM-turunduse kohta ütleks? 🙂

2) Kui selle jutu mõte on selles, et hakkate tagantjärgi mingeid reegleid kehtestama, siis on see ka päris näotu. Ja sellist asja ei peaks väljendama mitte sellise “naljaka” ja “mõnusa” jutuga, vaid alustama konkreetse ja selge vabandusega.

3) Kui selle jutu mõte on milleski muus, siis oleks vaja õppida ennast selgemalt väljendama.

P.S. Vähemalt Safariga on nii, et kui teie blogis minna mouseoveriga mõne postituse peale, siis muutub selle tekst nähtamatuks.

Reply »
Robin Gurney

Hi Nils,
certainly we will take on board what you have said and I too would be interested what Church of the Customer (http://www.churchofthecustomer.com/) folks would say. Would you like to ask them and let us know or shall we?

It’s a bit premature for an apology and certainly my involvement in this idea was to ensure that bloggers were transparent about being rewarded.

Probably good to get Peeter Marvet commenting here, we all know his customer evangelism and ethical credentials.

As you can imagine we are a bit busy getting ready for E!10 – if you have not got a ticket yet then please accept a free one from me.

No it’s not to buy you off – in fact I hope you continue to comment and challenge us. It’s how we learn….

and no it does not mean I agree with you either 😉

Thanks for the Safari tip we will put that on the (way too long) to do list.

Reply »
Tõnis Hinnosaar

Täiendava postituse mõte polnud kindlasti see, et tehtud pakkumist naljana mõtlesime, vastupidi – pakkumine oli ja on endiselt täiesti tõsine ja reaalne. Kuid asjade kulg näitas, et kehtestatud reeglid vajavad täpsemat ülekordamist ja see, mis ühtede jaoks on enesestmõistetav ja loogiline, ei pruugi teiste jaoks nii olla. Seetõttu sai lisatud mõned täiendavad kommentaarid. Viie minutiga loodud ühepostituseblogisse originaalse pakkumise teksti kopeerimine koos mitte-temaatilise “siit” lingiga pole minu ega ilmselt ka mõne teise asja kainelt kaalutleva blogosfääri kaaskodaniku arvates päris täpne esialgsete nõudmiste täitmine.

Mis puutub tagantjärgi reeglite kehtestamisse, siis ka see polnud jutu point, seda me kindlasti teha ei kavatse. Kordan veelkord – asjade kulg näitas, et reeglite ülekordamine on vältimatu.

Don’t mess with bloggers – see on ja jääb meie põhimõtteks alati! Võtame igat liigutust blogosfääris väga tõsiselt ega kahtle selles peituvas jõus. Olgu selleks siis positiivne või negatiivne WOM. Loodame siiralt meie lugejate ja kaasblogijate mõistvale suhtumisele, kes näevad täiendavas postituses sarnaselt meile mitte vaiba jalge alt sikutamist, vaid vaiba kortsudest silumist 🙂

Kaaseksperimenteerijatest ajaveebnike loodame kohata järgmisel nädalal Sõpruses, kus kuulaks meelsasti nende kommentaare käimasoleva eksperimendi kohta. Ja Nils – nagu mainis Robin, oled E!10’le kindlasti oodatud!

Kena nädalavahetuse jätku kõigile 🙂

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.