Blog

EL võlts-arvustuste vastu?

TimesOnline loost Fake bloggers soon to be ‘named and shamed’ ilmneb, et tarbijakaitset puudutavast EL direktiivist lähtuvalt peaks aasta lõpus UKs jõustuma seadus, mis muudab kriminaalkorras karistatavaks feik-kliendiblogid, enda kohta heade arvustuste kirjutamise reisi-saitides või Amazonis jne. (via ChurchOfTheCustomer).

Paraku ei leia ma sealt ei viidet konkreetsele direktiivile ega sellest lähtuvale seadusele. Peaks üles otsima ja uurima, kuidas meil sama direktiivi implementeerimisega on.

Loading Facebook Comments ...

There are 3 comments .

Elver

Ma töötan ainult firmadele, kelle toode / maailmavaade minus tugevaid positiivseid tundeid tekitab. Kui ma näiteks oma blogi(de)l uut Arvutimaailma kiidan, siis mitte sellepärast, et ma neile kirjutan, vaid sellepärast, et asi on kiitmist väärt. Kui ma nüüd tulevikus unustan mainida, et olen ise AM’i palgal, siis olen toime pannud karistamist väärt kuriteo?

Hommikul seda uudist lugedes mõtlesin ka, et mis saab meie blogijatest, kes ühe või teise erakonna poliitikat kiidavad ilma oma erakondlikku kuuluvust mainimata. Saavad ka karistatud võltsreklaami pärast? On selliseid “skandaale” vaja?

Sellise külje pealt vaadatuna võivad Lang & Co direktiiviga õigustada tulevikus näiteks anonüümsuse vähendamist. Leimieelnõud me veel mäletame. Nüüd on EU poolt õigustus ka olemas.

Reply »
Peeter Marvet

Tõepoolest. Kogu selle krempli jõustamine (ja võimalik väärkasutus) on paras sasipundar. Samas on ka jama, kui hoteljeerid enese kohta kiitvate postituste kirjutamist normaalseks jokk-iks peavad. Reisiportaalide sertifitseerimine nagu ChurchOfTheCustomer soovitab? Naah…

AGA, loodame et seadus ise kah varsti kusagil pinnale ilmub.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.