Blog

Emetrics – veebianalüütika programmid

Emetrics konverentsi kajastavat postituste seeriat alustan infotunni kokkuvõttega, kus osalejad said esitada veebianalüütika programmide tootjatele/müüjatele küsimusi (Vendors Variety Hour).

Konverentsil osalesid ja küsimustele vastasid:

Tunniajase küsimustevooru vältel jõuti küsida nii mõnedki huvitavad küsimused (stiilis “miks on sinu programm parem kui teiste oma”), mis tekitasid parajat elevust ja diskussiooni. Järgnevalt toon välja mõned huvitavamad küsimused-vastused.

Küsimus: Tootjad, mis oleks teie unikaalne müügiettepanek (unique selling propsal e. USP)? Küsimuse juurde käis täiendus Google Analytics esindajale Avinashile – „Avinash, sa ei saa öelda, et GA USP on, et see on tasuta!”

Vastused:

 • SAS: Tarkvara (Business Intelligence) momentaalne juurutamine ettevõtte igal tasandil.

  (Demo SAS’ga oli muljetäratav. Tarkvara võimaldas jälgida iga kasutaja igat liigutust veebis (nii nagu näeb seda ekraanilt tema) nii reaalajas kui ka arhiivist. Samuti sai seda loomulikult kumulatiivselt kokku liita, erinevaid analüüse läbi viia jne. SAS erinevus seisneski selles, et kui teised programmid pakuvad tarkvara, mis baseerub minevikus kogutud informatsioonil, siis SAS Business Intelligence võimaldab mõista minevikku, jälgides olevikus toimuvat.)

 • Omniture: Online optimeerimine (viidates Touch Clarity süsteemile)
 • ClickTracks: Veebianalüütika programm, mis “sakib vähem” (Web Analytics that Sucks Less)! Veebianalüütika iPod.

  (Esimene kommentaar peegeldas küll pigem ettevõttesisest motot, mida rakendati väidetavalt programmi esialgse versiooni väljatöötamisel. Tundus, et ClickTrack esindajal John Marshallil lipsas see laval kogemata suust välja:) Teine kommentaar oli siis tegelik vastus esitatud küsimusele.)

 • WebSideStory: Eemaldumine veebi analüüsist kliendi analüüsi suunas (viidates Visual Science’le).
 • Unica: Lihtsalt integreeritav taustsüsteem (back-end) ja drag & drop sisekeskkond.

  (Sai isegi seda programmi demotud ja erinevate raportite koostamine/sorteerimine oli tõesti võimalusterohke ja lihtsalt muudetav.)

 • WebTrends: Meie oleme Turundus. Omavahelistel seostel põhinev andmebaas võimaldab konsolideeritud kliendiprofiili esitamist.
 • IndexTools: Hind, pakume kõiki funktsioone vähesema raha eest.
 • Google Analytics: Demokratiseeritud andmed. Google Adwords & otsingumootoriturunduse (Search Engine Marketing) integreerimine.

Veel kõlanud küsimusi:

 • Kui kaua võtab teie programmiga aega esimese raporti genereerimine?

  Vastamist alustas Avinash Googlest öeldes, et 20min. Edasi läks ülepakkumiseks 19-18-17-16 kuni jõuti Omniture’ni, kelle esindaja pakkumise lõpetas, öeldes, et tegelikult ei oma see ju tähtsust (millega ma täiesti nõustun). Tähtis on identifitseerida oma KPI’d (key performance indicators) ja neid veebianalüütika tööriista abil analüüsida jne. Kvaliteet, mitte kvaniteet.

 • Google Analytics on tasuta. Miks peaksin teile maksma, et saada veebianalüüsi programmi?

  Vastajad üldiselt nõustusid, et GA on väga hea tööriist veebianalüütikaga alustamiseks ja lihtsamateks ülesanneteks. Kui tekib vajadus tõsisemaks veebianalüütika programmi arenduseks, jääb sellest väheseks. Oma vastuses mainis Avinash, et kuigi pakett on tasuta, ei pruugi kasutaja osata selle võimalusi ära kasutada või programmi muudatusi sisse viia. Seega oleks vaja pöörduda GAAC konsultantide poole, kes suudavad GA’ga imesid teha.

 • Tootjad, kui palju teie programmid maksavad?

  Skaala oli päris lai, alates tasuta GA’st (NB! koos GAAC teenustega pole GA tasuta) lõpetades SAS’ga, mille baaspakett algas 200000 naelast.

 • Kujutage ette, et džinn tuleb võlulambist välja ja on valmis teie programmi jaoks andma mingi omaduse. Mis see oleks?

  ClickTracks: Rahu Lähis-Idas!

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et igal tarkvarapaketil on omad head/vead ja kõik tööriistad on piiratud. Lähtuvalt ettevõtte eesmärkidest tuleb leida sobilik. Tasuta tarkvara Google Analytics on kahtlemata hea koht alustamiseks, millega saab hea tahtmise juures ära teha nii mõndagi.

Loading Facebook Comments ...

There is 1 comment .

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.