Blog

E-turundus versus rämpspost ehk Späm On Tõesti Paha

Lähenev jõuluaeg on andnud oma panuse ja viimasel ajal on postkastid e-rämpsu üle ääre ajama hakanud.

Deklareerisime oma oktoobrikuises uudiskirjas valmisolekut 2008 aasta tõhusamat spämmisõda alustada. Esimesed sammud on juba astutud agentuuri osas, kes tuntud lubamatute postituste teostamise poolest. Detailidest ja ehk tulemustestki räägime me peagi lähemalt!

Eneken Tikk, e-asju puudutava seadusandluse ekspert ning (meil on au teatada!) ka altex marketingi jurist soovitas alustada oma proteste Andmekaitseinspektsioonile kaebuse esitamisest. Tema juhiseid järgides on esimene menetlus ka alguse saanud.

Exacti blogipostitusest võib näha, et kõrini on saanud teistelgi ausat ja eetilist äritegevust hindavatel agentuuridel.

Olemasolev seadus aga, näib nii, ei ole piisav toomaks olukorda mingeid radikaalseid muudatusi. Seetõttu küsikski meie blogilugejailt: mida teie arvate spämmist juriidilisest ja eetilisest seisukohast? Mida ja kuidas võiks see seadusandlus tegelikkuses reguleerida selleks, et me antud seaduse varal end spämmijate vastu kaitsta saaksime?

Ettepanekud ja mõttemõlgutused teretulnud!

Loading Facebook Comments ...

There are 6 comments .

ap

minu mõtteavaldus oleks.. et see on ilmselge võitlus tuuleveskitega. see on globaalne nähtus ja üritada midagi muuta eesti baasil on sama absurd kui et eesti pank hakkaks täna “tarvitama meetmeid euribori tõusu ohjeldamiseks”. unustage ära. te raiskate nii enda kui ka rahvuslikku ressurssi don quijote panemisega.
võiks ju jagada teie kui email-marketingi firma muret, kuid see on ette kaotatud lahing.
kohandage oma business model reaalusele, kui probleem liialt näkku peksma hakkab. holland ka ei püüa maailmamere taset langetada vaid kohandab oma elu-olu reaalsusega.

Reply »
Lars

Sorry, aga eelmine kommentaar oli veidi küündimatu. Loetlegem veel tõsisemaid globaalseid probleeme peale spämmi: HIV levik, narkomaania, tööpuudus, nälg… misiganes.

Kas AP väite kohaselt peaks näiteks AIDSIennetusega tegelevad organisatsioonid eestis uksed sulgema, kuna nad “suures pildis” ära teha niikuinii midagi ei suuda? Leppima oma kurva saatusega, et eestlased surevad välja?

Oleks naiivne loota, et näiteks seadusemuudatuse tekitamine, mis keelaks jur. isikute teadliku spämmimise, probleemi maamunalt pühiks, aga kindlasti aitaks see vohavat epideemiat veidi ohjata.

Reply »
Margus

Pigem võiks võrrelda rämpsposti saatvat organisatsiooni “tankistidega”. Karistada tuleks mõlemat, nii rämpsposti teenuse tellijat kui teenuse osutajat. Teenuse tellija kohustus on vastutada, et e-maili saavad ainult info tellinud isikud.

Rämpsposti kui globaalse nähtuse vastu võitlemine, lokaalselt (eesti tasandil) on suhteliselt tulutu. Küll aga võib ette võtta suurema teavitustöö, et eesti ettevõtted ei saadaks rämpsposti või siis ei ostaks seda teenust sisse.

Kahjuks on avalik saladus, et rämpspost olgu kui paha tahes on väga tulemuslik reklaami kanal.

Reply »
ap

vabandan, et juba oma esimeses kommentaaris ei toonud välja põhilist: SÕNASTAGE EESMÄRK. Kui see on spämmi märkimisväärne (vähemalt poole võrra) vähendamine keskmise eestlase meilboksis, siis… ei hakkaks oma esimest postitust kordama.
Ja kallis Lars, HIV jms ei ole pädevad võrdlused, kuna need on olulisel määral kohalikult mõjutatavad (parandatavad) probleemid.
Sõnastage täpselt, mis tulemuseni antud kampaania viima peaks?

Reply »
Oleg

Ma tean nii mõndagi inimest, kelle meiliboksi satub ainult antud agentuuri rämpsposti. Ja ma mõtlen rämpsposti mitte reklaampakkumisi, mida on legaalselt lubatud saata ja millest saaks teha opt-oudi.
Peale selle ei ole spamfiltrid eesti keelsete kirjade puhul ehk kõige effektiivsemad.

Ja kas see kui paarsada tuhat spam kirja kuus (ehk rohkem ehk vähem) saatmata jääb pole märkimisväärne?
Või see kui muidu tuntud ning austatud Eesti firmad teadmatuses või selle pärast, et “kõik teevad nii” oma (välismaale suunatud kampaaniatega ka Eesti) mainet kahjustavad ka ei loe?

Reply »
ap

kokkuvõttes aitab nii mikro- kui makromajanduslikult siiski meid kõiki kordades enam innovatsioonile suunatud pingutus, mtte kampaania et tapame paar sääske suveõhtul. usun ka siiralt et hoopis innovatsioon on see, mis meid spämmist päästab. ja enamust meist on tänaseks ilmselgelt väga paljust spämmist päästnud hoopis spämmifiltrid (tootearendus/innovatsioon) mitte kohtukeissid.
Spam volume to double soon:
http://www.itweek.co.uk/itweek/news/2172344/spam-volume-double-soon

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.