Blog

Flash & SEO

Eesti blogidest otsides ei suutnud ma leida ühtegi postitust, mis käsitleks Flash’i SEO seisukohalt. Nii et teen siin ise lühiülevaate sellest, mis mul endal õnnestus lühikese ajaga teada saada.

Google soovitab teha flashist HTML koopiad ja seejärel flash ise crawleritele nähtamatuks muuta, et duplikaate vältida. Selle koha pealt võib muidugi vaielda. Kui kõik nii talitaksid, siis ilmselt väheneks otsimootorite himu selle kallal töötada, et flash korralikult indekseeritud saaks.

Igal juhul selge on see, et kõik teie lehe külastajad flashi ei näe ja seetõttu tuleks neile luua alternatiiv. Minu meelest tasub lehe sisu ainult siis flashis hoida, kui on tegemist meelelahutusele suunatud lehega. Isegi sel juhul võiks kasutada mõnd nippi, et sisu oleks kättesaadav mõlematele – robotitele ja inimestele. Mingit üleüldist soovitust on siin väga raske välja tuua, sest iga sait teenib erinevaid eesmärke. Siiski, kui võimalik, oleks mõtekas võimalikult palju elemente (s.h. menüü) HTML’is hoida – PageRank peaks selle tõttu natuke paranema.

Muide, alates Flash 8’st on Document Properties all olemas ka Title ja Description. Kuna enam pole aasta 2001, et keywords spämmi teha, siis tuleks meta data sisse panna selline tekst, mis iseloomustab antud flash movie‘t kõige paremini.

Ja loomulikult – enne, kui ise asja kallale asuda, soovitaksin üle vaadata, mida teised on kirjutanud.

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.