Blog

Google Analytics on jälle uuenemas

Märtsis käisime Petsiga Londoni eMetricsil enda teadmisi veebianalüütika-alaselt täiendamas ja jäime üritusega väga rahule. Üheks põhjuseks, miks neid üritusi alati pingsalt oodatakse ja jälgitakse on see, et esinejad kipuvad tihti suuremaid ja väiksemaid uudiseid seal esmakordselt välja käima. Hetkel on käimas Washingtoni eMmetrics ja Manoj Jasra pajatab oma suurepärases Web Analytics World blogis, et eile oli Google Analyticsi esindaja Brett Crosby välja käinud veksli, et Google Analytics on jälle uuenemas!

Põhilised uuendused on saidisisese otsingu lisandumine raportitesse ja paranenud event tracking ehk siis võimalus mõõta interaktiivsete web 2.0 elementide kasutust saidil (Ajax, Javascript, Flash, allalaadimised, multimeedia, gadgetid-widgetid). Kahjuks on esialgu uuendused kättesaadavad ainult eMetricsil osalejatele, aga tõenäoliselt laieneb see varsti ka massidele.

Täienduseks veel, et ka praegu on saidisisest otsingut võimalik edukalt Google Analyticsiga trackida – altexi blogi puhul tekib näiteks otsingut kasutades URL reale midagi sellist: …index.php?s=otsisõna&submit=… Google Analytics suudab selle eraldi pageview’na salvestada ja seega Top Content raportisse ja tabeli all olevasse kasti kirjutada “index.php?s=” ning valida “containing”. Ülejäänud on juba lihtne 🙂

Kusjuures hetkel postitust kirjutades tuli RSS kaudu teade, et ka Lunametricsi blogis on sel teemal päris põhjaliku postituse kirjutanud, nii et jään siinkohal vait ja soovitan tungivalt seda postitust lugeda!

Loading Facebook Comments ...

There is 1 comment .

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.