Blog

Google personaliseeritud otsing

Noh, seda uudist oli ammu juba oodata tegelikult. Loodetavasti osutub see vajalikuks vahendiks relevantse info kättesaamisel, aga kes teab. Mõned väiksemad probleemid hakkasid juba egatahes silma.

Esiteks saab personaliseeritud otsingut välja lülitada ainult Google’st välja logides. See tähendab, et oma personaliseeritud Google’i kodulehekülge ma sel juhul “standandotsinguga” paralleelselt kasutada ei saa. No mis jama! Kas ma pean nüüd hakkama samaaegselt kahte erinevat browserit kasutama?

Teine probleem (või väljakutse), eelkõige selliste firmade jaoks nagu meie oma, on SEO. Gord’i vaatenurk asjale:

    Now, that doesn’t make organic any less important to the user. In fact, the increase in personal relevancy will make it more important than ever. So I still stand by my original thought that organic results, of some kind, will always be part of the results set presented. But from a tactical perspective, the disappearance of universal search results throws a King Kong sized monkey wrench in the SEO works.

Kuna too personaliseeritud otsing hakkavat korralikult töötama alles peale seda, kui on kogutud piisavalt andmeid minu otsingute kohta, siis jään huviga ootama. Eks me näe, kas paremini töötab Yahoo! del.icio.us või Google Perzonalised Search. Minul isiklikult käivad hetkel asjad niipidi, et del.icio.us läheb kasutusele siis, kui Google korralikke otsitulemusi ei anna. Ja varuväljapääsuks jääb blogidest otsimine.

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.