Blog

Homo interneticus’e jälgedes

UUS! Homo interneticus’e jälgedes

Tarieli Koppel, Saldost

Kommunikatsiooni- ja meediatehnoloogia on teinud järsu hüppe ning see on radikaalselt muutnud ka turundusreegleid. On tagumine aeg klientidele järele minna.

Eestis pole e-turundusega lood just kiita. Enamasti piirdub see koduleheküljega ning ka internetireklaami osakaal on kiirest kasvutempost hoolimata jätkuvalt marginaalne – igast sajast reklaamikroonist kulutatakse vaid viis internetireklaamile.

Kehvast hetkeseisust hoolimata usub Altex Marketing OÜ juht Robin Gurney, et internetiturunduse tulevik saab olema tänasest märksa helgem ja et rahalaev jõuab kord ka sinna.

Hakkab looma

Ta rajas ja töötas üles Suurbritannia ühe esimestest internetiturunduse agentuuridest, mille müüs 2002. aastal. Paar aastat hiljem sattus ta Eestisse ning otsustas alustada siin uue internetiturundusfirmaga.

Gurney tõdeb, et ettevõtte tegutsemise aja ehk vähem kui kahe aastaga on üldine huvi e-turunduse vastu jõudsalt kasvanud. “Usun, et oleme pannud asjad liikuma,” on Gurney rahul.

Tema meelest teevad kohalikud turundusinimesed kaht põhilist viga. Esiteks üritavad nad kõige internetiturundusega seonduvaga ise hakkama saada. See toob nii õnnestumisi kui läbikukkumisi. Sarnaselt üritasid paljud ettevõtjad interneti Eestisse saabumise esimestel aastatel luua ise veebilehti. Uus tehnoloogia oli kättesaadav ja kergesti kasutatav, seega tekkis ekslik mulje, et veebilehe loomine on lapsemäng…..

….. Epp-Kristiina Keerov: “Kui hästi tarbida, on internet kõige optimaalsem reklaami- ja infokanal üldse.”……

More?

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.