Blog

internetiturundus : uudiskiri nr 17

—————————————————————–
1. UUDISED
—————————————————————–

Robinil oli võimalus kõnelda president Ilvesega, uuri lähemalt meie blogist, et teada saada millest: Thankyou Mr. President.

Hiljuti leidis ajaveebis aset arutlus teemal Alexa ja kõige populaarsemad lehed Eestis. Tuleb välja, et nähtavasti pole Alexa andmed Eesti veebilehtede kohta statistiliselt olulised tööriistariba oletatava vähese kasutajaskonna tõttu. Kahjuks ei edastanud Alexa meile Eesti lõikes kasutajate demograafilist informatsiooni, kui seda neilt küsisime, mistõttu saame vaid oletada, et andmed on huvitavad, aga Eesti online turundajatele ja reklaamijatele väheolulised. Loe artiklit, et rohkem teada saada.

Seoses sündmustega Eesti / EL ja Venemaa vahel, leiab meie ajaveebist värsket inglisekeelset informatsiooni, mida meedias napib. Meie otsingumootorisõbraliku blogi postitused on juba saanud väljaspoolt Eestit üsna palju tähelepanu. Selleks, et aidata sündmusi rahvusvahelisel tasandil veelgi paremini kajastada, palume ka teil sel teemal blogida (ideaalselt mõnes võõrkeeles) või linkida meie ajaveebis avaldatud artiklitele, kasutades ankur-tekstina postituse pealkirja.

—————————————————————–
2. ETURUNDUS!
—————————————————————–

Meil on rõõm teatada, et Eturundus! 9 toimub 4. juunil. Kuna samal ajal on ka meie teine sünnipäev, saab üritus olema kindlasti tasemel. Eelregistreerimiseks saatke palun email Tõnisele (tonis @ altex.ee). Lähitulevikus avame ka online registreerumisvormi nagu tavaliselt.

Ürituse detailid:

E!9 – Sünnipäeva Mix
Moderaator: Siim Teller (skype.com tootejuht)
Koht ja aeg: Reval Hotell Olümpia, Alfa 1 auditoorium, 4. juuni kell 14:00 – 17:00.
Kohti: 150

Ettekanded ja teemad:

Avasõna: Ave Peetri, Sünnipäeva üllatus

1. Tõnis Hinnosaar (altex) ja Peeter Marvet: Kuidas kasutada Google Analyticsit veebilehe efektiivsuse mõõtmiseks;

2. Robin Gurney + keegi altexi tiimist (altex): Veebilehe hindamise live demonstratsioon*;

3. Meelis Ojasild (altex) ja külalisesineja**: Emaili turunduse nõuanded ja Reval Hotelli näide*;

4. Kristjan Otsman (Ekspress) ja Jaanus Lillenberg (Postimees): Traditsioonilise ajakirjanduse tulevik e-maailmas, modereerib Peeter Marvet.

Pileti hind on 250 EEK + km, kui soovite eelnevalt arvet. Samuti on võimalik asjaajamist vähendada ja lunastada sissepääs uksel sularahas sünnipäeva erihinnaga 100 EEK (sisaldab km).

Hind sisaldab teed/kohvi ja sünnipäeva kooki.

* ettekande teema võib muutuda
** esineja kinnitamisel

—————————————————————–
3. ALTEX’I UUDISED
—————————————————————–

Meil on mõned uued kliendid nagu näiteks Äripäev, Luup, EAS, credit24 ja Trepimeister ning jätkuvalt arendame Google Analytics teenust. Äripäev nõustus, et võime nendega tehtava analüütika töö kohta koostada ka kaasuse: sellest lähemalt juba tulevikus.

Esiteks otsime endiselt Eesti harule juhti. Vakantsi kohta võid lugeda täpsemalt blogist. Kui tunned, et see on midagi sinu jaoks, siis võta palun ühendust Robiniga (robin [ätt] altex.ee) või kui tead kedagi sobilikku, jaga informatsiooni, aitäh! Teise uudisena anname teada, et meie ajaveeb on avatud ettevõtetele eturundusega seotud ametikohtade reklaamimiseks. Uuri blogist, kuidas lisada oma kuulutust.

—————————————————————–
4. ÜRITUSED
—————————————————————–

EMETRICS SUMMIT

Märtsi lõpus võtsime mina (Tõnis Hinnosaar) ja Peeter Marvet osa Londonis toimunud Emetrics Summit’st, kust tulime tagasi paljude uute ideedega, millest osadest on olnud juttu ka blogis. Loe postitusi veebianalüütika programmid ja emaili kampaania efektiivsuse mõõtmine. Väga kasulik oli näha, mis toimub veebianalüütika turul – millised on ekspertide poolt arutletavad teemad ja ehk kõige olulisemana – kes on valdkonna arvamusliidrid ja gurud. Altexil õnnestus luua mõned kasulikud sidemed osalejatega ja proovime sel aastal kutsuda Eestisse Eturundus! seminarile kõnelema veebianalüütika eksperdi.

—————————————————————–
5. NÕUANDED
—————————————————————–

EMAILI TURUNDUS, Meelis Ojasild

LAIUS
Üks tähtsamaid asju, mida oma emaili disainimisel silmas pidada, on laius. HTML emailide puhul on soovitatav, et see jääks alla 600 pixeli. Miks? Maile loetakse erinevates mailiprogrammides. Mõni inimene võib kasutada (ja kasutabki) oma mailide tsekkamiseks ainult eelvaate paneeli (preview pane). Mõni loeb oma maile läbi veebi (a la Google Mail ja Yahoo! Mail). Igaühel neist on erinev suurus eraldatud mailide sisu vaatamiseks. Kui see laius jääb alla sinu emaili laiust, siis ongi jamad käes – pildid nihkuvad allapoole, tekivad veidrad tühikud jne jne. Nii et parem hoida laius 600 pixeli piires ja enamustes mailiklientides peaks kõik ok olema.

TESTIMINE
Just nimelt „peaks” olema. Viimane asi, mida enne kirja väljasaatmist teha, on testida. See on ka esimene asi, mida template’i puhul vaadata. Testi oma uudiskirja erinevates veebilehitsejates ja erinevates emaili klientides (nii desktop programmid kui veebimail). Läbi tuleks käia enamus nn A-Grade browseritest (googelda!). Näiteks see altexi uudiskiri, mida sa praegu loed, on testitud top 10 emaili kliendis, mida Eestis kasutatakse. Alusta sellest, et tiri endale MS Outlooki kõrvale Mozilla Thunderbird ja tee testkontod mõne tähtsama veebimaili teenusepakkuja juurde, keda Eestis kasutatakse – näiteks: mail.yahoo.com, hotmail.com, gmail.com, mail.ee, hot.ee, mail.ru. Nii et – testida, testida ja veelkord testida. Rohkem nõuaandeid ning praktlisi näiteid emaili turunduse kohta saab kuulda järgmisel Eturundusel.

VEEBIKÄIDELDAVUS, Peeter Marvet

Eelmise aasta novembri lõpus kiitis valitsus heaks “Eesti infoühiskonna arengukava aastani 2013” (vt: riso.ee artiklit ja wikit) – ja seal leiab muuhulgas äramainimist WAI ehk Web Accessibility Initiative: “2002. aastal Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel läbi viidud uuringu kohaselt ei vastanud WAI kriteeriumide tasemele 90,7% avaliku sektori veebilehtedest. Eraldi barjääriks on Eesti ühiskonnaelu kajastavate võõrkeelsete (nii vene- kui inglise ja muukeelsete) internetilehekülgede ning e-teenuste vähesus.” Pealkirja “Isikukeskse ja kaasava ühiskonna arendamine” leiab ka konkreetse eesmärgi: “2010. aastaks vastavad kõik avaliku sektori veebilehed veebikäideldavuse WAI (Web Accessibility Initiative) kvaliteedikriteeriumitele”. Sellest mis asi on WAI ning kuidas selleni jõuda on kirjutanud Valdo Praust Arvutimaailmas ja arengukavas viidatud tulemuseni jõudnud uuringu tabeli leiab samuti riso.ee lehelt. Ahjaa, ja nad tahavad seda kõike kohe.

—————————————————————–

Spämm sakib ja on ebaseaduslik, mistõttu soovitame lugeda üht Arvutikaitse postitust, kus räägitakse emaili turundusest ja spämmist…ja mainitakse ka altexit 😉 Muide, sel blogil tasub kindlasti silma peal hoida, kuna nad arutlevad väga kasulike teemade üle.

Selleks korraks ongi kõik. Soovime kõigile oma lugejatele ilustat kevade saabumist!

Tõnis Hinnosaar, altex marketing

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.