Blog

Internetiturunduse uudised mai09: 2009 trendid, Google värskendab, e!PR, uued tegijad turul

InternetiturundusINTERNETITURUNDUSE UUDISED

Google AdWords noorenduskuur
Google on ette võtnud mitu olulise tähtsusega uuendust AdWordsis – testimisel on 29-tähemärgised pealkirjad senise 15-tähelise pealkirja asemel; graafiliste elementide ehk faviconide kasutamist URL-i juures ja juba teostunud on Google AdWordsi kasutajaliidese vahetamine palju kasutussõbralikuma versiooni vastu.
Loe edasi »

Uus e-posti turunduse tarkvara uudiskirjade ja kampaaniate jaoks
Eesti turul on nüüd uus e-posti turunduse töövahend – läbinisti online’s ligipääsetav tarkvara Epostel võimaldab kokku panna, teostada, mõõta ja analüüsida oma e-posti kampaaniaid (seal hulgas ka uudiskirju), hallata erinevaid sihtrühmasid ning anda kliendisuhtlusele senisest palju efektiivsem ning mugavam mõõde.

Keerulise jutu lihtne sisu on aga see, et:
> epostel on eesti keeles
> eposteli kasutamine on ülilihtne ja täiesti jõukohane ka algajaile
> eposteliga saad maksimaalselt ära kasutada juba olemasolevat kliendibaasi
> Tarkvara saab testida tasuta!

Lisainfot jagab Meelis (meelis@altex.ee) ning tarkvara koos demoga on kättesaadav Eposteli lehel.
Loe edasi »

Millist sisuhaldustarkvara armastavad eestlased?
Sauruse poisid käisid läbi suure osa .ee lõpulistest domeenidest ja uurisid, milliseid sisuhaldustarkvarasid eestlased eelistavad ja kui palju end Google Analyticsi abil mõõdetakse. Tuvastus käis läbi html-koodis esinenud parameetrite, mistõttu on pisuke hulk ka neid, kes sõelast n.ö. läbi libisesid ja sestap musta auguna kajastuvad. Veebilehtede loojate jaoks on tegu igal juhul vägagi põneva lugemismaterjaliga :) 
Loe edasi »

Digital Outlook – mida toob internetiturunduse lähitulevik?
Razorfishi Digital Outlook on raport, mis kaardistab (pealegi lihtsas ja loetavas vormingus) internetiturunduse trende ning tulevikuootusi. Mis on oluline 2009, mis saab oluliseks 2010? Mis muutub, kuidas mõjutavad veebiturundust sotsiaalvõrgustikud jne. Soovituslik lugemine igale turundusinimesele!
Loe edasi »

Ka SINUL on õigus oma Google AdWords 250-krooni voucherile!
Oleme igas viimases uudiskirjas promonud võimalust saada tasuta Google AdWords voucher. No strings attached, st et priikaart kehtib kõigile uutele klientidele ja altexi MCC alla oma konto lisamine on soovituslik, ent mitte kohustuslik. 

Kõik EI ole siiani oma voucherit välja nõudnud – või, kui ise ei taha, sõbrale või vennale seda küsinud. Tehke seda nüüd, sest voucheri kehtivusaeg saab juuni lõpuga otsa! Nagu üks kaval inimene avastas, saab seda raha ka oma jalgratta müügikuulutuse promoks kasutada :) Nii et olge leidlikud ja mis peamine, nõudke tasuta koodid meilt välja! 
Ja kes arvab, et tal on tahtjateks mitte üks, vaid kümme sõpra – no mis siis ikka, anname peoga… :) Vouchereid jagub veel küllaga! Saatke kiri aadressil adwords@altex.ee

NB! Koodi saavad kasutada vaid Google AdWordsi uued kliendid, reeglid on pikalt (ja igav-põhjalikult) kirjas meie kodulehel.
Loe edasi »

Kvaliteetse veebisisu loomise meelespea
Veebilehe loojad on ammu mõistnud, et kena kujunduse ja vinge sisuhaldusmootori kõrval on suurimaks kulu- ja mureallikaks hoopis kvaliteetse sisu loomine. Kuidas ise ja adekvaatselt hinnata, mida kasutaja vajab ja kuidas tema su pakutud infot tajub? Kuidas seista hea selle eest, et aur ei läheks asjatute asjade peale? Nüüd on UxMatters kokku pannud sisukvaliteedi ’checklisti’ – võta aga oma tekstid ette ja tee ei
/jah linnukesi 🙂
Loe edasi »

Nähtavus otsimootorites: pankadest on kiireim kukkuja SEB
Demo ligipääs otsingumootorite positsiooniraportitele on endiselt üleval ja igakuiselt uuenev. Täpsem info internetiturundus.com lehel.

Viimase uuenduse kohaselt on otsingumootorites kõige suuremad tõusjad olnud Sampo pank ja Swedpank. Kõige enam on käest lasknud SEB, kes on Neti.ee sõnaga „kodulaen” kaotanud näiteks 15 kohta. Nordea on samas kaotanud sõnaga „laen” Google.ee’s 6 kohta. Otsingumootorite raportid on hea viis hoidmaks ülevaadet enda ja konkurentide positsioonidest erinevates otsingumootorites erinevate märksõnafraaside lõikes, andes samal ajal ideaalset sisendit SEO tööde planeerimiseks. Tekkis huvi? Vaata demo ja anna oma soovidest teada kris@altex.ee aadressil, ehk räägiks läheneva suve puhul ka sõbrahindadest 🙂
Loe edasi »

Webby Awards 2009 võitjad
Nüüdseks on suur töö seljataga ning 10 000 kandidaadi hulgast välja valitud just need, kes parimatest parimate tiitlit vääriksid. Et võistlus saaks aus ja adekvaatne, on tööd jaotatud sajakonda kategooriasse ning akadeemiale lisaks said sõna ka ‘reakodanikud’. Piiluge võitjate galeriid – küllap annab sealt nii mõndagi Eesti internetimaastikku elavdama võtta.
Loe edasi »

4 märki, et oled “sotsiaalmeedias” läbi kukkumas
Gartner Projects turu-uuring väidab, et kolmveerand kõigist Fortune 1000 veebilehti omavatest ettevõtetest üritab rakendada sotsiaalmeediat oma turunduse ja/või kliendiprogrammide vankri ette. Neist omakorda pooled ebaõnnestuvad. Kuidas hinnata oma edu või edutust, selleks on iMediaConnection kirja pannud 4 head märki. 
Loe edasi »

Saurus täiendas teenuseid
Saurus täiendas oma CMS-i, lisavõimalused otsimootorisõbralikud  (SEF) URL’id ja e-posti peitmine spämmirobotite eest on nüüd tasuta. Teise hea uudisena on „keskmise funktsionaalsusega“ pakett edaspidi MTÜ’de jaoks tasuta, lisainfot ja tingimusi tasub uurida Sauruse lehelt. Oh, ja muidugi – mai esimeses pooles tuli välja Saurus 4.6. Lahe!
Loe edasi »

David PhillipsÜRITUSED

e!PR – interneti suhtekorralduse seminar 18.06.
Internetiturunduse ja online kommunikatsiooni tulevik on avalike suhete (PR) ekspertide kätes. See on väide, millesse altex on uskunud juba aastaid ning meil on hea meel kutsuda teid Eesti esimesele e!PR seminarile. See toimub 18. juunil 2009, meie seminariruumides (Jõe 9, 8. korrus), algusega kell 14:00.

Peaesinejaks on Euroopa tunnustatuimaid interneti PR gurusid, David Phillips, kes keskendub oma ettekandes online PR peamistele arengusuundadele; jagab nõuandeid teenuste arendamiseks agentuuridele; tutvustab klientidele seda, mida nemad oma agentuuridelt nõudma peaks ja vahendab veidi siseinfot Inglismaa valitsusasutuste kogemustest.
Loe edasi »

Kevade viimased koolitused: analüütika ja kasutatavus
Suveperiood on kohe-kohe käes ning altexil toimumas viimased kevadised koolitused – 27.05.2009 räägib Tõnis Hinnosaar veebianalüütikast (mida, miks, kuidas – põhirõhk Google Analyticsil) ning 03.06. toimub viimane sissejuhatav koolitus kasutatavuse ja ligipääsetavuse (usability & accessibility) teemadel.  Kel huvi, pangu ennast kiiresti kirja! NB! Kehtib ka neile, kes mingil põhjusel prii koolituse välja teeninud!
Loe edasi »

Pärnu Turunduskonverents 2009 on läbi
Pärnu Turunduskonverents on selleks aastaks edukalt läbi – ja et ootamatult palju oli turundusjuttu suunatud interneti valdkonnale, siis soovitame huvilistel konverentsi materjalidele pilk peale visata. Need leiab korraldajate kodulehelt ning ka Slidesharest, kui otsida “turunduskonverents 2009”. 
Loe edasi »

altexi uudisedALTEXI UUDISED

Muudatused altexi meeskonnas

A) Täiendasime oma SEM ehk otsimootoriturunduse meeskonda – nagu paljud AdWordsi huvilised märganud on, vastab sageli teie meilidele (ja juhib kursuseid) Ilmar Mihkelsoo. Tegemist on Google AdWords litsentseeritud professionaaliga ning eesmärk on tagada, et altex võiks jätkuvalt end Eesti juhtivaks Google eksperdiks pidada 🙂
B) Teise uuendusena on oluliselt muutunud Carol Tikerperi roll. Juba mõnda aega tegutseb Carol altexi projektide juhina, hoides silma peal kõigil klienditöödel ning viibutades kaigast seal, kus vaja. Muutuse põhjuseid pole vaja kaugelt otsida: efektiivsem töökorraldus võimaldab senisest rohkem kliendiprojekte ette võtta.
Loe edasi »

Kas Sa vajad kontoripinda kesklinnas?
Kas sul on vaja kontoripinda kesklinnas? Meie ruumid Jõe 9 (8. korrus, kohe Pangaliidu kõrval) on suurepärase vaate ja hea ligipääsuga. Kõik vajalik eluks on olemas, küll aga tahame mööda tube laiali olevad inimesed üksteisele lähemale koguda  – ja sestap jääb meil tube veidi üle. Kel huvi, võtku ühendust Robiniga.
Küsi Robinilt »

EAS jagab fondidest turundusrahasid
altex on seotud mitme veebiturundust puudutava riigihankega ja võib öelda, et nüüdseks on pilt võimalustest, vajadustest ja ootustest üsnagi selge. Tuletame meelde, et EAS jagab erinevate programmide raames rahastusi ekspordi-, turismi jms turundamiseks.
Ärge peljake EAS-i spetsialistidelt abi küsida!

Mis peamine, veebiturunduse osas saame abiks olla juba taotlusprojekti kirjutamise faasist peale. Koos on nii mõnigi asi palju lihtsam ja tulemuslikum! Lisaks teeme koostööd ka projektide kirjutamisega tegelevate ettevõtetega, nende seas ka Projektiekspert
Loe edasi »

eggytech – internetiteenuste inkubaator
2009 maikuus sündis Eggytech OÜ – internetiturunduse teenuste inkubaator, mis aitab tuule tiibadesse anda erinevatele B2B ja B2C turundustoodetele ja tarkvaralahendustele. Müük on esialgu suunatud peamiselt Kesk- ja Ida-Euroopa turgudele.
Loe edasi »

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.