Blog

Internetiturunduse uudised – veebruar 2009

UudisedINTERNETITURUNDUSE UUDISED

Loodi Eesti Interneti Sihtasutus (EIS)
Valitsuses on vastu võetud määrus loomaks Eesti tippdomeeni halduseks eraldi juriidiline keha – Eesti Interneti Sihtasutus (EIS). Loodav sihtasutus hakkab koordineerima kogu edasist .ee domeenide haldamise ja registreerimise protsessi. Domeenide hinnad saavad olema tõenäoliselt vahemikus 100-200 EEK per annum. Info allikas: Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Loe edasi »

What would Google do?
Google edu valem peitub geniaalses lihtsuses: keskenduda vaid olulisele. Jeff Jarvis on aga mees, kes näeb meedia tulevikku. Mis saab, kui Jeff Jarvis kirjutab Google edu mõistmisest? Üks hea raamat. Üks väga hea raamat. Presentatsioon on kättesaadav SlideShares – WWGD.

Loe edasi »


Seth Godini 7 lihtsat nõuannet
Seth Godin, mitmete top-selling raamatute autor, ei vaja äri- ja veebiinnovaatoritele pikemat tutvustamist. Nüüd jagab ta 7 vihjet raskes majanduskliimas õitsele puhkemiseks.

Loe edasi »


Uued usability standardid – hüvasti ISO 13407
Kõigil veebidisaineritel- ja arendajatel on nüüd võimalik sõna sekka öelda uute "inimkeskse veebi" loomise standardite osas. Senine ISO 13407 on välja vahetatud ISO 9241-210 poolt ning kui tehnilised paratamatused kõrvale jätta, püütakse järjest enam kasutajate erinevusele mõelda. Tasub lugeda-tutvuda ning kaasa rääkida!

Loe edasi »

Kodumaised veebividinad
Eesti NOKIA on endiselt leidmata, aga toome välja paar veebiteenust, mis meie arvates kahtlemata tähelepanu väärivad.

Esiteks Shrt, mida paljud on ehk juba kohanud ja kasutanud. Teenus võimaldab pikad URL’d lühikeseks muuta, et neid siis juba lihtsamini näiteks kolleegidega jagada. Tinyurl on selles valdkonnas turuliider, ent Eesti poiste teenus on kahtlemata mõnusam ja lihtsam kasutada. Pealegi tasub alati omasid toetada ­čÖé

Teiseks Sfeed, mis on sisuliselt mikroblogi, kus sarnaste huvide inimesed saavad üksteisega jagada infot erinevate asjade kohta, mida nad online poodidest leiavad. Teenus on suunatud välisturule ja jookseb hetkel edukalt Amazoni poele tuginedes.

KoolitusedÜRITUSED

Sissejuhatav koolitus kasutatavusest (18.02.)
Usability (kasutatavus) ja accessibility (ligipääsetavus) on just need argumendid, millest sõltub see, kuidas kasutaja ennast Sinu veebilehel tunneb.

Mida toimivam veebileht, seda paremini täidab see Sinu ärilisi eesmärke. Kasutatavuse sissejuhatav koolitus on suunatud kõigile neile, kes kasutavad oma veebilehte ühe peamise info- ja müügikanalina. 

Loe edasi »

Internetiturunduse koolituskalender!
Lõpuks ometi on koos meie esimese poolaasta koolituskalender. Tegemist on sissejuhatavate, praktilist teavet jagavate kursustega, mis on mõeldud pigem turundus- kui IT-inimestele. Näiteks reklaamijuhid, turundajad, veebilehtede toimetajad, sisuloojad, finants- ja tegevjuhid, kommunikatsiooni- ja PR inimesed ja kõik muud, kelle töö on seotud oma ettevõtte tutvustamisega läbi e-kanalite.

Gruppide suurused on piiratud, sisu on inimkeelne ning teooriaga kaasneb "näpud külge" põhimõttel praktika. Eesmärk on anda koolitusel osalejatele piisavat infot, et ta saaks oma veebilehe parendustega iseseisvalt edasi tegutseda.

Teemadeks on kodulehe optimeerimine otsimootoritele (SEO), otsimootoriturundus ja -reklaam (ja Google AdWords), kasutatavus ja ligipääseavus (usability &accessibility), e-posti turundus, efektiivsete kodulehtede loomine. Kursuse läbinuil on hiljem võimalik saada ka oskusteabe kinnitus.

Tekkis huvi? Tule ja tõsta oma ettevõtte konkurentsivõimet läbi paremini toimiva veebiturunduse.

Loe edasi »

altexALTEXI UUDISED

Otsimootoriturundus rokib!
Ei saa üle ega ümber: otsimootorid on täna kordades olulisem turunduskanal kui veel paari aasta eest. See muutus on kajastunud nii altexi kliendiportfelli- kui ka teenustevaliku laienemises.

Kas oled mõelnud märksõnapõhisele reklaamile otsimootorites, ent pole seni leidnud piisavalt põhjust (vajadust, julgust vms) asja järgi proovimiseks? Anna teada – jagame UUTELE Google klientidele tasuta vouchereid! Lisaks on meil hea meel teatada, et altexis töötab nüüdseks juba kolm Google AdWords professionaali, kes alati valmis nõu ja jõuga Sinu kampaaniates abiks olema.
Lisainfot saad küsida adwords@altex.ee aadressil.

Samuti oleme täiendanud ja täiustanud oma otsimootoritele optimeerimise teenuseid: online raportid Sinu leitavusest otsimootorites, võrreldes Sinu konkurentidega; visibility auditid; SEO analüüsid ning juhised; reaalsed otsimootoritele optimeerimise tööd ja tegevused; sisuloomejuhised; linking strategy ning otsimootoriturunduse pikaajalised strateegiad. Lahendusi ja võimalusi on muidugi veel ­čÖé

Tahad otsimootoritest rääkida? Võta ühendust Krisi või Tõnisega.

Loe edasi »


Ja ongi selleks korraks kõik.
altexi tiim

Loading Facebook Comments ...

There are 2 comments .

Fred

Lisaks veel on ka http://www.go2cut.com Eesti poiste tehtud pika URLi l├╝hendamise teenus mis lisaks URL-i l├╝hendamisele kontrollib aadressi viiruset├Árjega ├╝le ning kui peaks olema kahtlus, siis enne redirectimist teavitatakse kasutajat et URL on v├Áimalik oht.

Lisaks veel on v├Áimalik l├╝hikest URL-i parooli alla panna ja toolbarile vedada mugav bookmarklet ja veel on URL-i statistikat (klikke) v├Áimalik j├Ąlgida.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ┬ę2005-. All Rights Reserved.