Blog

Internetiturunduse uudised augustis 2008 – seminar, domeeninimede vabanemine, tööpakkumised

Uudiskiri meie kodulehel
altexi RSS feed
altexi uudiste arhiiv
—————————————————————–

Tere!

Suur suvi on käes ja ehkki me teame ning mõistame, et mõtted üha enam kontorist ja tööst eemale kipuvad liikuma, veidi uudiseid.

1. E!Usability SEMINAR
2. INTERNETITURUNDUSE UUDISED
3. ALTEXI UUDISED
4. TÖÖPAKKUMISED (5)

—————————————————————–
1. E!USABILITY
—————————————————————–

14. augustil, algusega kella 14:00’st, toimub järgmine üritus Eturundus! seminaride sarjas.

Seekord on põhifookus suunatud kasutatavusele, sest sõnum seisneb tõestatud faktis:  veebilehe kasutatavuse parandamine mõjutab finantstulemusi positiivses suunas.

 • Kristjan Jansen, blog
  "Rahavõin ja rahavõim veebidisainis"
 • Hegle Sarapuu, Trinidad Consulting
  "Õpime kasutajat tundma" – Kasutajate ja nende eesmärkide analüüs on kasutajakeskse disaini üks alustalasid. Tänu sellisele analüüsile suudame teha  otsuseid, mis on veebilehel tähtsam ja mis teisejärguline. Kas loome veebilehte kogenud surfajale või harva neti.ee-st  lähenevatele inimestele?
  Ettekanne keskendub kasutajakeskse disaini analüüsi läbiviimisvõtetele ning võimalikule kasule, olgu disainitavaks  siis veebileht või suurem infosüsteem.
 • Mihkel Jäätma, Realeyes
  "Eye-tracking veebidisainis: miks ja kuidas" – Ettekanne sisaldab case-studysid ja näiteid Eesti turult.
 • Aivar Paalberg (Enter) ja Martin Salo (Laborint)
  Tutvustavad Enter’i kogemusi – kuidas usability analüüs praktilist kasu tooma panna
 • Epp-Kristiina Keerov & Carol Tikerperi, altex marketing: Morae kasutatavuse testimise tarkvara demonstratsioon ja ülevaade tulemustest mõne juhtiva Eesti veebilehe näitel.

Osalema on ennekõike oodatud veebiturunduse ja -arendusega tegelevad praktikud aga ka kõik teised, kelle jaoks kasutajate käitumise mõistmine mängib tulevikuvisioonide tõestamises ning äritulemuste parandamises olulist rolli.

Niisiis, märkige 14. august kalendris ära, tehke õhtu vabaks ja registreeruge!

Üritus toimub Uniquestay Tallinn hotellis, senisest pisut väiksemas ruumis – nii et kohtade arv on piiratud!

E!Usability seminari toetab Morae.

—————————————————————–
2. INTERNETITURUNDUSE UUDISED
—————————————————————–

Domeeilõpud antakse vabaks!

32. ICANN konverents Pariisis rõõmustas veebimaailma seekord mitmete oluliste uudistega – nende seas ka teadaanne, et lõpuks ometi lähevad käiku mitmed geneerilised tippdomeenid. See avab ukse suhteliselt lõputule hulgale võimalustest, alates näiteks linna- või regiooninimest (.berlin, .nyc, .paris, .tallinn jne) ja lõpetades brändidega (.nike või .sony).

Et samal teemal on juba üsna põhjalikult sõna võtnud DT blogi, soovitame huvilistel just sinna pöörduda.

Ametliku teabe leiate aga ICANN lehelt.

 
E-maili turunduse kursus

E-mail annab jätkuvalt ühe parimatest tulemustest võrreldes teiste turunduskanalitega. See on eriti selge, kui võrrelda e-maili kampaaniaid näiteks bänneritega (meie kogemuste kohaselt on tulemused 4-60 korda paremad).

 • Kestvus ja hind: 1 päev, 2765 EEK + km (3h teoreetilist osa, 45min lõuna ja 3h praktiline tegevus)
 • Toimumiskoht ja aeg: Tallinn – 20. august, 25. september, 5. november
 • Juhendaja: Meelis Ojasild, Altex Marketing

Igale kursusele mahub vaid 8 osavõtjat. Loe lisa ja registreeru altexi veebilehel!

Eyewonder tuleb taas Baltikumi – uued võimalused kohtumiseks!

Eyewonder on tagasi Tallinnas ning ajavahemikuks 25-26 august on võimalik nendega kohtumisi kokku leppida.

Esimest korda käisid nad siin E!UK seminari raames (tutvu Marcel Udo presentatsiooniga E!turunduse arhiivis)

EyeWonder oli üks video- ning rich media reklaami pioneere ning on nüüd kindlal liidripositsioonil interaktiivse reklaami toodete ning teenuste pakkumises.

Alates 1999 aastast on EyeWonder aidanud reklaamiklientidel ning agentuuridel viia parimad ning efektiivseimad kampaaniad just nende poole kõige enam eelistatud sihtrühmadeni.

EyeWonderi tootelahendusteks on näiteks:

Võimalus ühendada kvaliteet ja jõud – Flash video ja uusimad loovlahendused parima online-trackingu ning raporteerimisega – tagab mistahes uue meedia kampaania efektiivsuse parandamise.

EyeWonder on juba sõlminud mõned kokkulepped suuremate keskkondade ning agentuuridega ning otsib nüüd võimalusi oma äritegevuse laiendamiseks Eestis (ja Baltikumis tervikuna).

 • Loov/tootvad agentuurid:
  Avasta, kuidas innovatiivsed reklaamiformaadid, loovad töövahendid ning intelligentsed EyeWonder Service Teamid aitavad sul oma visiooni teoks teha. 
 • Meediaagentuurid:
  Õpi, kuidas töö EyeWonderiga aitab tagada sinu kampaaniate õigeaegsuse ning parima tulemuslikkuse sinu ja su klientide jaoks.
 • Väljaanded:
  Koostöö EyeWonderiga aitab tagada reklaampindade parema läbimüügi. Aitame Sul välja töötada personaalseid reklaamiformaate ning vähe sellest, näitame sedagi, kuidas muuta kampaaniad Sinu klientide jaoks efektiivsemaks!

Kui koostöö EyeWonderiga pakub Sulle huvi, võta palun ühendust Robiniga (meie koordineerime nende kohtumistekalendrit) või suhtle otse:

    Michel de Rijk
    aim – ewmderijk
    skype – ewmderijk
    mderijk at eyewonder dot com

—————————————————————–
3. ALTEXI UUDISED
—————————————————————–

altex pidas suvepäevi – fotoreportaazhi näete ehk tulevikus meie blogis. Paigaks sai sedapuhku valitud tõsise uuenduskuuri läbinud ning alles äsja avatud Vihula mõis. Ajaloost lugupidav, ent kõiki tänapäevaseid mugavusi (ja veel veidi pealekauba) sisaldav interjöör ning igakülgne hoolitsus viis selleni, et programmijärgsed aktsioonid juba eos lihtsalt mõnusa äraolemise vastu vahetati. Nüüdseks on meie väikse vahva kollektiivi patareid taas laetud ja loovus, leidlikkus ja produktiivsus uuele tasandile viidud. Ja täiesti ilma igasuguse (vale)häbita soovitame: minge ka, Vihula on hääää!

Me ei mahu enam ära!

Otsime uut kontorit – ja seega on välja pakkuda autasu!
Vajame kiiresti uusi ruume ning pakume preemiat 2500 krooni ning E!Usability priipääsme näol sellele, kes leiab meile uue kontori (anna teada hiljemalt 10. augustiks).

Ootused:

 • alates 150 ruutmeetrit (kuni 250)
 • koosneb vähemalt kolmest erinevast (seintega) ruumist
 • asupaik kesklinnas või selle vahetus läheduses
 • hea ligipääsetavus (ühistransport + parkimisvõimalus)
 • heas seisukorras – me ei ole katuse- ja põrandapaikajad… 🙂 

Täpsemat infot võivad jagada Carol ja Kris

Uus e-maili spetsialist altexis

Juulis liitus meie tiimiga Kristjan, kes tegeleb altexis peamiselt emaili turunduse probleemidega – uudiskirjade ning kampaaniate loomisega ning Meelise abistamisega.

Selles tulevad talle appi varasemad kogemused veebi vallas ning projektijuhtimises. Rohkem infot tema kohta meie veebis!

—————————————————————–
4. TÖÖPAKKUMISED
—————————————————————–

Miks ja kuidas, sellest blogis Robin äsja pikemalt – soovitame lugeda. Ent kui pikk jutt lühemaks teha, on tõdemus lihtne: altexil läheb hästi. Võiks öelda, et liigagi hästi. Niisiis täiendame taas oma meeskonda.

PR inimene:
vajame kedagi, kes suudaks ja suisa armastaks end kirjalikus vormis väljendada. Valdaks laitmatult eesti keelt ja grammatikat, oleks loov ning lööv ühtaegu ning saaks selle kõigega vajadusel hakkama ka inglise keeles. Peamisteks lahingukaaslasteks altexis oleksid Kris ja David Phillips ning tööülesannete hulka kuuluks kõik sisuloomega seonduv, alates meie enda turundusest ja lõpetades klienditöödega. 

Müügikonsultant:
meile tuleb sisse terve hulk päringuid, ent puudub jõudlus nendega piisaval määral tegelemiseks. Samuti oleme tõstmas oma enda turundusele suunatud ressursse. Nii et vajame kedagi, kes suudaks müügiprotsessis aktiivselt osaledes aidata tehingutel lõpplahenduseni jõuda ning vajadusel neid ka ise algatada. Eeldame müügitöö kogemusi (agentuuri- või turundusteenuste müük eeliseks). Sinu peamiseks kaaskonnaks jääks altexis Robin ning ülejäänud juhatus.

Kontoriassistent:
noor, tragi, hästi organiseeritud, laia silmaringi ning avatud meelega. Esialgu toimiksid kontorimesilasena – tegeledes mille iganes hädavajalikuga, kohvi keetmisest kuni dokumendiarhiivi loomiseni. Lubame, et laiselda ei saa ja igav ei hakka ning et aasta pärast  pakume Sulle spetsialiseerumist mõnele internetiturunduse valdkonnale. Vanus ja kogemused pole olulised, küll aga peaksid olema suhtlemisaltis, inglise ja eesti keeles hästi hakkama saav ning võimeline kümne asjaga korraga tegelema.

PA – isiklik assistent Robinile
Robin (meie õnn ja häda ühes isikus) vajab omale tõhusat “paremat kätt”. Kedagi, kes aitaks koostada raporteid, presentatsioone ja pakkumisi. Kes suudaks tema kalendri ja ajakava üle arvestust pidada ning jälgiks, et me Robinist viimasedki mahlad välja pigistame. Kes saaks kiirelt ja efektiivselt hakkama iga tema poole lennutatud ülesandega (vahel ka inimvõimekuse piire kombates). Valdaks Office programme (Word, Excel ja PowerPoint) ning suhtleks täiesti vabalt nii inglise kui eesti keeles. Tahaks (ja saaks) käia välislähetustes. Kes oleks iseseisev, ülimalt aktiivne, hea inimestetundja, paksu naha ning suurepärase (veidi musta) huumorimeelega. Armastus jalgpalli ja Monty Pythoni vastu on märgatav pluss.

(Veebi)tehnik
Otsime omale programmeerimisoskustega veebitegijat – html, CSS ja Php peavad ladusalt käpas olema ning mitte vaid teoreetilisel tasandil. Kogemus või arusaam turundusest ja eriti just internetiturundusest oleks muidugi suureks plussiks. Ei, sa ei hakka suuri (loe: igavaid) firmade kodulehti püsti panema, küll aga osaleksid meie oma väikeste veebide halduses ja parenduses; aitaksid teostada klientide kampaanialahendusi (e-mail ja veeb); annaksid panuse SEO töödesse ja digitaalsetesse audititesse. Lisaks tehnilistele oskustele eeldame head stressitaluvust, multi-tasking ja prioritiseerimisoskust ning vähemalt keskmiselt head toimetulekut eesti ja inglise keelega. Kogemus toimekas agentuuris annab tublisti plusspunkte!

*
Palganumbrid on läbi räägitavad ning jäävad turu keskmisest kindlasti veidi ülespoole – samuti on meil siin kena komme neid aeg-ajalt üle vaadata.
Lisaks Tallinna kontorile avame augusti teises pooles oma vähendatud esinduse ka Rakveres. See annab ehk väikese valikuruumi oma peamise töölaua asukoha suhtes 🙂

altex marketing on multikultuurne ning mitmekeelne ettevõte, kus hinnatakse maailma mitmekülgsust… Kui sinu vaated on radikaalselt teistsugused, soovitame enne kandideerimist asja vähemalt kaks korda kaaluda… 🙂

Kui sul on aga asja vastu huvi või tead kedagi, kes võiks antud ametikohtadele sobida, anna endast märku: CV ja vabas vormis kaaskiri (inglise keeles) tasub teele panna aadressil robin@altex.ee.

Täpsem info, nagu ikka, on kättesaadav meie blogis. Vajadusel võid torkida ka teisi praeguseid töötajaid 🙂

Kõik lisaküsimused ja kommentaarid teretulnud!
Kris, Tõnis, Robin ja altexi tiim

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.