Blog

Internet+turundus=integreeritud turundus

Viisin hiljuti läbi seminari, kus rääkisime turundusest ja miks tehakse ühte või teist kampaaniat. Seda ette valmistades jõudsin taas kord tagasi algusesse ehk ei ole pääsu brändi identiteedist ega positsioonist. Kui ikka täpselt ei teata, miks ühte brändi siduda just selle ürituse sponsorlusega, siis ei olegi tegelikult vahet mida sponsoreerida. Täpselt sama kehtib ka interneti turunduses – millist kampaaniat või sisu peab üks interneti lehekülg sisaldama, sõltub ikkagi taas brändi identiteedist ja positsioonist ja sõnumist mida soovitakse edastada antud keskkonnas. Usun, et vähesed firmad vaatavad aastas korragi otsa oma kampaaniatele ja tegevustele ja küsivad endalt, kas seda me tahtsimegi öelda. Aga peaks! Sest muidu võib üleüldises müügi tõusu kihutamises bränd vaikselt ära kustuda.

Seda ma siis tegelikult nüüd põhitööna jutlustangi, ehk kui kellelgi on kahtlusi, et miks just teha seda või teist (interneti)kampaaniat, siis võite minuga kontakti võtta ja üritan jõudumööda aidata.

Natuke endast – minu nimi on Ave Peetri ja olen turundusega tegelenud nüüdseks juba üle 10 aasta. Alustasin Eestis Coca-Cola turundamisega, hiljem Baltikum, edasi juba USA, kus vastutasin Euroopa ja Ameerika mandrite turundusprotsesside ühendamise eest. Jõudsin ka Coca-Colat Suurbritannia jaekettides turundada, enne kui Eestisse tagasi saabusin ja alustasin juba uuelt leheküljelt. Seekord juhtisin Hadler Gruppi, kes tol ajal tõi turule Gutta mahlu, Danone joghurteid, Henkeli kodukeemiat ja kosmeetikat jvpt. tooteid. Olen jõudnud ka ETV turundusdirektor olla üle aasta. Praeguseks siis iseseisev konsultant – keskendun põhiliselt turundusalastele nõuannetele ja ka seminaridele (work-shop). Internetiturundus on minu jaoks üks väga oluline osa kogu turundusplaanist, selle tõttu töötan ka koos altex’iga, kus on väga võimekad ja edumeelsed inimesed 🙂

Alustangi tänasega blogimist siin altexi keskkonnas, et jagadaga nendega, keda huvitab tähelepanekuid turunduse valdkonnast. Vahepeal muidugi olen Vietnamis nii 2 nädalat, seetõttu ei tea lubada kuivõrd palju neid internetipunkte seal on ja kas pääsen vahepeal midagi uuendama.

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.