Blog

Kui palju aega kulutatakse tööajast sotsiaalvõrgustikes?

Eilne tarbija24 avaldas huvitava loo, kus andis teada, et 4000 kontoritöötaja osalusel tehtud küsitluse andmetel kulutatakse päevas 1 töötund suhtlusportaalide külastamiseks….Indias!

Kas keegi on viinud läbi või viimas läbi analoogset uuringut Eestis? Oleks huvitav pisut adekvaatsema sisuga uuringu kohta kuulda.

Küsimus kaks on see, et kuidas defineerida suhtlusportaal? Twitterit võib näiteks käsitleda pigem kommunikatsioonikanalina ehk siis kohati isegi alternatiivina emailile. Samas uudisteportaalide kommentaariumites toimub ka kõva diskussioon (=ajakulu) seega võiks neidki suhtulusportaalide alla tinglikult lahterdada.

Loading Facebook Comments ...

There are 2 comments .

Kaupo Kalda, OKIA

Facebooki enda ametlik statistika räägib keskmiselt 55 minutist per päev. Küllap see on suures joones sarnane kõikjal. http://www.facebook.com/press/info.php?statistics

Kui vaadata ühe sessiooni pikkust, siis näiteks Rate puhul on see 15 minutit http://metrix.station.ee/site/441/www-rate-ee

Minu enda vana hea OK näitab sessiooni pikkuseks 17 min http://metrix.station.ee/site/19/ok-ee ning kui arvestada, et meil tehakse keskmiselt 4 külastust per unikaalne kasutaja nädalas võib öelda, et päevane ajakulu on kuhugi poole tunni kanti päevas.

Nüüd see palju neist on kontoritöötajad on suht keeruline. Seda peaks suuremate firmade logidest üldistava infona kätte saama.

Reply »
Tõnis Hinnosaar

Tänud sisuka kommentaari eest. Seega tuleks paluda mõnel suurfirmal vastav ananlüüs anonüümselt läbi viia, misjärel saaks ehk teha üldisemaid järeldusi. Mis neil sellest kasu oleks? Kahtlemata huvitaks juhtkonda, kui palju “ajaraiskamisega” tegeletakse 🙂 OK, tõsi on, et (vähemalt meie valdkonnas ja mitmetes teiseski) nii mõnigi veedetud veerandtund sotsiaalmeedias on otseselt seotud firma tegevusega ja võib väljenduda näiteks paranenud produktiivsuses ning olla seotud ka konkreetsete projektidega, seega sots meedia kasutamise ja aja raiskamise vahele ei tohiks kindlasti automaatselt võrdusmärki panna, tuleks minna detaili.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.