Blog

Loos ETVs ja jalgpall

Eelmise aasta oktoobris 2007 pidas Eesti rahvuskoondis ajaloolise lahingu Inglismaa vastu – mäng Wembley staadion lõppes küll kahjuks meie meeste kaotusega. Hoolimata sellest peeti Londoni Eesti Majas hiljem rõõmsameelset afterpartyt, kuhu smuugeldas end sisse ka üks laiemale üldsusele vähetuntud Briti jalgpallifanaatik Robin Gurney, jalgpall kaenlas….
Tõotusega pall heategevuseks anda, kogus ta pallile kokku kõigi prominentsemate peokülaliste autogrammid – alates koondise mängijatest ja lõpetades kultuuriministri ning Kojamehega.

Loomulikult ei olnud Robinil plaanis kallist palli käest ära anda ja see seisis nädalaid (et mitte öelda kuid…) tal kodus, kenasti klaasvitriini lukustatud. Ühel päeval ilmus ta aga kaamena kontorisse ning nõudis, et just see ja ainult seesama ajalooline pall saaks auhinnaks, mis antakse välja keskkonda säästva kampaania eest. Miks ja kuidas selline mõte sündis, ta rääkida ei tahtnud…

Tänaseks on aga Briti-Eesti sõbralike suhete kaudu välja tilkunud kogu tõde: nimelt olevat Robin nädalate kaupa luupainajaid näinud, peategelaseks mummulisse öösärki riietatud David Beckham, kes “charity… charity…” sosistades tema köögis prügi sorteerib.
Eesti keelne sõna selle jaoks on ilmselt „südametunnistus“. Lisaks palub Robin (lootusega piinlikust loost tsipakenegi puhtamalt välja tulla) mainida, et David ei kuulu kindlasti ta lemmikmängijate hulka, pigem vastupidi.

Nii või teisiti läks pall käiku Uuskasutuskeskuse ja Spindo Club koostöös toimunud küsitluses. Loosimisel osalemiseks tuli vastata kolmele keskkonna säästmist puudutavale küsimusele – ja nii lihtne see oligi! Loosimisele registreerus ligi 4000 jalkahuvilist ja ma tõesti loodan, et pall leiab omale hea pere:)

Laupäevases ETV jalgpallisaates Lisaaeg loositakse see unikaalne pall välja. Saade on eetris 13.55.
Jalgpall on sel aastal eriti võrratu, kas pole?

* loo tagasihoidlik autor: Kris,
copi-paste-edit ja vaimustus jalgpallist: Maret

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.