Blog

Maailma tunnustatuim Google'i ekspert Stephen E. Arnold Eestis

Neljapäeval, 15.veebruaril toimub Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis IV Infopoliitika foorum: Inforuumis kaotsi läinud. Peaesinejaks on sel korral rahvusvaheliselt tuntud tehnoloogiaekspert ja finantsanalüütik Stephen E. Arnold, keda peetakse juhtivaks infootsingu, sh Google’i eksperdiks maailmas. Oma ettekandes “Infootsingu taktika ja mitmetimõistetav relevantsus” käsitleb Arnold maailma juhtivaid otsisüsteeme Google, Yahoo ja MSN, analüüsib otsitehnoloogiate arengusuundi ning nendega seonduvaid võimalusi ja ohtusid. Oma hiljutistel esinemistel on Arnold arvanud, et 2007. aastal muutuvad otsingusüsteemid pigem värvilise ja mitmetahulise Yahoo, kui lakoonilise kujundusega Google’i sarnaseks. Stephen E. Arnoldi sulest on ilmunud üle viiekümne artikli ja kuus raamatut. 2004. aastast ilmub tema koostatud “Enterprise Search Report”, mis annab ülevaate 28 peamisest äriinfo otsingut pakkuvast otsisüsteemist ja nende toimimispõhimõtetest. Tema viimases raamatus “The Google Legacy” (2005) vaadeldakse Google’i mõju rakendustarkvarale ja selgitatakse, kuidas ja miks võib Google’ist kujuneda Microsofti mantlipärija.

Põnevaid ettekandeid on foorumil veelgi, foorumist ja esinejatest saab lugeda selle kodulehel: IV Infopoliitika foorum: Inforuumis kaotsi läinud. Siin kiire ülevaade:

Foorumi pärastlõunases osas vaatleb Neti arendusjuht Kain Kalju infokasutajate käitumist Eesti tuntuimas otsisüsteemis Neti ning annab vihjeid, kuidas luua kodulehe struktuur, viited ja alamlehtede aadressid kasutaja- ja otsingumootorisõbralikul viisil. Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi vanemteadur ja ettevõtte Quretec juht Jaak Vilo räägib sellest, et Eestis teeb otsimise keeruliseks sõnavormide rohkus, ning annab kasulikke nõuandeid, kuidas otsisüsteemides jõuda just nende tulemusteni, mida kasutaja ise oluliseks peab. Riigi infosüsteemide osakonna juhataja Margus Püüa tutvustab vajaliku teabe otsimise ja leidmise võimalusi ning vastab küsimustele, mis on informatsioon ning kas rakendused luuakse selleks, et teavet koguda, süstematiseerida ja jagada, või selleks, et inimesed võimalikult kiiresti vajaliku teabe leiaksid. Tallinna Ülikooli infoteaduste eriala doktorant Shvea Sogenbits jagab kogemusi, kuidas ja kust leida vajalikku informatsiooni spetsialisti, juhi, kodaniku ja õppijana ning millised mõtted, tunded ja tegevused valdavad kasutajat infootsingul.

Loading Facebook Comments ...

There are 3 comments .

Teadja —

“Maailma tunnustatuim Google’i ” – kelle väitel ? Mina, kes ma olen viimased 4-5 aastat antud valdkonna vastu tõsist huvi tundnud, kuulen seda nime 1 korda ?

Reply »
siim teller

To: Teadja – Üks kiire Google’i otsing peaks andma piisavalt viiteid, et S.Arnoldi eksperdiks tituleerimist põhjendada. Aga kui küsid, et “kelle väitel”, siis on vastuseks, et foorumi korraldajate pressiteate põhjal 🙂

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.