Blog

Mis on RSS?

Enne, kui blogidest rääkida, oleks vaja selgeks teha, mis on RSS. Aja jooksul on igat moodi proovitud seda seletada. Tegelikult on asi palju lihtsam kui tundub.

Kui sinu e-maili postkastis on kontaktideks e-maili aadressid, siis RSS lugejas (n.ö. RSS inboxis) on kontaktideks veebilehed. Iga kord, kui saitidel midagi muutub, saadetakse sulle vastav info.

Näiteks kui Elu24 kirjutab Vändra-Aveli järjekordsest seiklusest, siis ma ei pea iga päev käima Elu24 lehel vaatamas, kas on midagi uut, vaid ma saan automaatselt kõik teated oma RSS lugejasse. Selles mõttes võib seda võrrelda tavalise uudiskirjaga, ainult ühe olulise erinevusega.

Sinul, kui info saajal, ei ole sissetulevat aadressi (a la meelis(ätt)altex.ee). Lugeja saab uue info otse veebilehelt, mis välistab spämmimise võimaluse.

Nii et ärme ajame asja keeruliseks ja ütleme lihtsalt: RSS on inbox, kuhu ilmuvad teated ainult neilt veebilehtedelt, kelle sa oled oma kontaktiks lisanud. Kui sulle meeldivad akronüümid, siis ingliskeelse lahtiseletuse asemel (Really Simple Syndications) pakuks ma välja Relevantsed Spämmita Sõnumid.

RSS lugejatest on minu isiklikuks lemmikuks Google Reader, mis on veebipõhine. Üleüldiselt peetaksegi seda hetkel parimaks lugejaks. Enamustes brauserites ja e-maili klientides on RSS lugeja juba sisse ehitatud ühel või teisel viisil – nende kasutamisel ma pikemalt ei peatu. Ära tunneb RSS toetavad saidid selle järgi, et brauseri aadressiribal (võ kuskil lehe peal) on selline ikoon:

RSS ikoon

Eesti blogikataloogi leiad aadressilt blog.tr.ee

Samast seeriast:
Tüüklientide profiilide loomisest
Ettevõtte eesmärgid
Osalusmeedia kanalid
Turunduse ja suhtekorralduse uued reeglid

Loading Facebook Comments ...

There are 4 comments .

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.