Blog

MSN ongi kontakt?

Kuidas läheneda noorele? Räägi nendega nende endi keeles! Selline mõte jooksis korduvalt läbi “Noored ja moodsad kommunikatsioonivahendid” konverentsi ettekannete.

Läbi mille noored suhtlevad? MSN ja Rate. Ja Orkut. Ja kui sotsiaaltöötaja räägib, et noortele läheneja peaks rääkima nendega nende oma keeles, siis võiks eeldada, et ta kasutab samu kommunikatsioonivahendeid, mis noored. Aga tuleb välja, et ei. Võib-olla tasuks proovida – äkki õnnestub mõni nendest seejärel isegi vanamoodsale silmast-silma kohtumisele meelitada. Ükskõik millist subkultuuri ta parasjagu siis ka ei esindaks.

Moodsaid suhtlemisteenuseid pakkuvad ettevõtted on sellest juba aru saanud – sellepärast nad ju üldse tekkinud ongi. Ainult vanem generatsioon ei jõua tehnoloogia arenguga sama sammu käia. Kingad hõõruvad ja vahest kipub mõni vesivill lõhkema, kui liiga kiiresti astuda. Ega siis selle tühja-tähja pärast ei tasu veel KülaTeele minemata jätta. Vahest harjud kodus olemisega nii ära – ei usugi, et mujal ka elu võiks käia.

Lisalugemiseks samal konverentsil esinenud Andri Maimetsa artikkel Postimehes.

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.