Blog

Muljed ja mõtted eelmise nädala turundusmessilt TFM

Elu õpetab – kui kuhugi kaugemale ennast täiendama minna, tuleb sinna kindlasti jõuda vähemalt päev varem. Kõikvõimalikud Eesti ja Inglismaa transpordivahendid ja isegi see paaritunnine ajavahe paneb peale paraja väsimusepitseri. Seega keskendun TFM-i teisele päevale.

Toimumiskohaks oli suur korralik messihoone. Uksest sisse astudes avanes muljetavaldav vaade aatriumile, kus asusid eksponentide boksid. Nende uhkete ja vähemuhkete stendide vahel sebisid kiiruga inimesed, igaühel käes erineva firma logoga kott (ilmselt selles valdkonnas oli eksponentidel samuti üksteisest üle trumpamise taktika).

Parimad palad

Algajana võtsin osa algajatele mõeldud Google Adwordsi seminarist. Selgus, et nii algaja ma tegelikult ei ole. Siiski sain ühtteist kõrva taha panna. Näiteks oma Adwordsi reklaamides pöörake suurt tähelepanu Quality Score-ile, sellest sõltub teie CPC (cost per click). Quality Score ise sõltub reklaamteksti asjakohasusest ja märksõnade CTR-ist (click trough rate).

SEO (search engine optimisation) vallas pälvis minu tähelepanu firma nimega YourAmigo. Neil on välja arendatud SEO tehnoloogia Spider Linker, mis suudab ühel kodulehel kõik seni nähtamatud leheküljed otsingumootorites nähtavaks teha. Samuti suudab ta title, description ja keyword tagid lehekülgede sisu järgi ära optimeerida. Ja nõnda automaatselt ja tuhandetele lehekülgedele.

Inglismaa SEO agentuur XSEO stendi külastasin messibukletis kirjas olnud lubaduse pärast: „Külastage meid tasuta SEO konsultatsiooni saamiseks!“. Näitasin neile ühe meie kliendi lehekülge, millele me parasjagu SEO-d ka teeme. Kõik kiideti heaks. Küsimus, kas nad teavad mingeid uusi nippe, sain vastuseks küsimuse: kas te olete valged või mustad mütsid. altexis töötavad mõistagi valged mütsid 🙂 Sellega oligi selles boksis käidud.

Üks huvitavamaid ettekandeid oli aga Dr. Alan Tappilt, kes rääkis turunduse väärkujutlustest, tuues suurepäraseid näiteid Fidži merineitsist kuni viimaste internetis levivate pildipettusteni välja.

Osa tema ettekandest käsitles seda, milliseid inimesi tuleks kõige rohkem oma toodete juures kasutada ja väärtustada, et tulemused ja ROI (return of investment) oleksid head.

Dr. Tapp tõi välja kolm tähtsamat inimtüüpi: oma ala asjatundja ehk ekspert (maven), müügimees (salesman) ja ühendaja (connector). Ettekandja rõhutas eriti maveneid, pannes võrdusmärgi nende ja kulla vahele. Kes üldse on see maven?

 • Erinevalt arvamusliidritest jätkavad nad info edastamist hindadest, kampaaniatest jne inimestele enda ümber. Inimesed on harjunud neilt informatsiooni pärima, neile meeldib uusi tooteid tutvustada ja nad on head infoallikad, kellelt saada teavet uutest toodetest. Väidetavalt on inimesed, kes vaatavad MTV-d, 60% tõenäosusega mavenid.
 • Connectorid on ka erilised, nad on harv nähtus. Ja super connectoreid pidavat olema vaid mõni iga tuhande inimese kohta.

 • Connectorid on inimesed, kes tunnevad suurt hulka inimesi nii sotsiaalsest, kultuurilisest ja majandussfäärist. Neil on tava tutvustada erinevate ringkondade inimesi. Connectorid on enamasti ajakirjanikud, poliitikud ja PR-inimesed.
 • Kokkuvõttes jäin üritusega rahule. Maht oli väga suur ja tase kõrge, kuid see on värskendav.

  Järgmine TFM on 2008. aasta veebruaris.

  Loading Facebook Comments ...

  There are 3 comments .

  Peeter Marvet

  Muideks, siia juurde lugemiseks Andrew Chen’i “10 tips for meeting people at industry events” — http://andrewchen.typepad.com/andrew_chens_blog/2007/02/how_to_meet_peo.html

  (alustades sellest, et “saabu aegsasti”; Tõnisega Emetricsile minnes võtsime muideks piletid kenasti päev ette ja taha, et pole tormlemist)

  Reply »
  Margus —

  Kas soovitate ka külastada mais Londonis toimuvat “Internet World” üritust?
  Ja kui võrrelda neid üritusi omavahel?

  Reply »
  tarmo

  Internet World on suurem ja laiema haardega kui TFM. Seepärast võiks Internet Worldi nimetada interneti supermarketiks – kohal on nii suured agentuurid kui väiksed tegijad. Näiteks on seal palju E-Commerce-i pakkujaid ja veebidisainereid.

  Internet World internetiturunduse seiskohalt: jah, seal on selle ala spetsialiste ka, kuid teemale lähenetakse üldisemalt kui TFM-l.

  Mõistagi on Internet Worldil veel väga palju seminare ja need on reeglina alati huvitavad.

  Kui ma oleks sel ajal Londonis, siis külastaksin kindlasti.

  Reply »

  Share Your Thoughts!

  Copyright ©2005-. All Rights Reserved.