Blog

Obama võit on internetiturunduse ja online PR'i võit

Maailma mõjuvõimsaim mees on valitud ja internetiturundatajete/online põrr-inimestele on see avalik-üliedukas näide sopsti portfelli. Kaheksa aasta eest ei olnud peaaegu keegi kuulnud mehest nimega Barack Obama, nüüd on mees tuntuim bränd planeedil, räägib Geert de Laet oma blogis. Numbrid räägivad enda eest.

Eriti just välismeedia (sh blogid) on analüüsinud Barack Obama peadpööritavat presidendikampaaniat – Obama girl, veebisait, mis annab operatiivset infot, on inimlik ning võimaldab valijatel väga lihtsalt ja mugavalt omavahel kohtuda, üritusi korraldada ning isegi superstaarpresidendile (siis-veel-kandidaadile) rahagi anda (seda võimalust kasutasid miljonid ja miljonid ameeriklased) ning aktiivsed kogukonnad MySpace’s ja YouTube’s on vaid mõned väljavõtted sest praktiliselt veatuks nimetatud enneolematult laiahaardelisest (interenti)kampaaniast.

Sarnaselt armastatud Kennedy’le muudab (ja juba muutiski) Obama poliitikat, ja isegi maailma: “Kui poleks internetti, poleks Obamat olemas,” ütleb Arianna Huffington NY Times’i blogis.

“Howard Dean’s 2004 campaign – which was run by Mr. Trippi – was groundbreaking in its use of the Internet to raise small amounts of money from hundreds of thousands of people. But by using interactive Web 2.0 tools, Mr. Obama’s campaign changed the way politicians organize supporters, advertise to voters, defend against attacks and communicate with constituents.

“Mr. Obama used the Internet to organize his supporters in a way that would have in the past required an army of volunteers and paid organizers on the ground.

The tools changed between 2004 and 2008. Barack Obama won every single caucus state that matters, and he did it because of those tools, because he was able to move thousands of people to organize.”

Mark Hanson ütleb oma blogis, et sotsiaalne meedia aitas võita suurima võistluse maailmas. Sotsiaalne meedia on suureks kasvanud.

Mees sai hääletama noored ja poliitikakauged inimesed, kes pidasid poliitikuid elitaristideks ning raha andma kõik, kel midagi anda oli (Barack Obama kampaania oli mäekõrguselt kallim kõikide ta konkurentide omast, kuid enamik sellest rahast polnud mitte mudamiljonäride tšekid kuue- ja enama kohalistele summadede, vaid ülikoolidelt ja väiketoetused).

Loe lisa siit ja siit

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.