Blog

Ole teistsugune

Järgnev on tõlge ühest online-brändimise teemalisest artiklist, mille Robin hiljuti kirjutas:

Parim viis teistest erineda on lisada oma online-pakkumisele sellist lisaväärtust, millele Su konkurendid vastata ei suuda.

Online brändimine ei seisne kliendi sõnumi kontrollimises; asi on hoopis kuulamises – mida Sinu klientidel Sinuga jagada on. Anna neile vahendid, et nad saaksid kõneleda, olla loomingulised ja jagada seda kõike ka teistega ning Sa üllatud selles, mis toimuma hakkab.

Me oleme kõik turundussõnumite poolt üleuputatud. Üks väheseid viise kõigest sellest mürast edukalt välja paista, on pakkuda oma klientidele originaalsisu, mis lahutab meelt ja toetab Sinu brändi. Teisisõnu, anna neile põhjus Sinuga suhelda ka muudel tasanditel, mitte ainult sellest, mida Sa müüd.

Kogukonna vedamine/toetamine on pikaajaline pühendumus tahtmaks ka tõeliselt inimeste eludele lisaväärtust anda.

Me usume, et suhtluse vääringuks on täna aeg. Aeg maksab. Turunduse ja kommunikatsiooni kasutamine konkurentsieelise saavutamiseks tähendab tulevikus vähem loba ja palju rohkem kuulamist.

Kui suudad haarata inimesi sisusse ja teenustesse, mis pakuvad lisaväärtust, võidad endale aega: aega neid kuulata, et näha oma tõelist, abivalmis palet.

Et ses pika perspektiiviga mängus võita, on Sul vaja olla järjepidev ning mõista vajadust ehtsate, mõjuvate ja asjakohaste kogemuste järele. Inimestel pole aega milleksi vähemaks.

Põhipoint on selles, et traditsiooniliselt, 20. sajandil, oli tasuvam investeerida (parem ROI) turundusse, mitte parematesse toodetesse. Uues paradigmas on asjad ümber pööratud.

Firmad saavad parema ROI investeerides klienditeenidusse, täiustades tooteid ja luues kogukondi, mitte enam traditsioonilist platoonilist turundust (push-marketing) harrastades. Suust-suhu liikuv info on täna nii võimas, et kui Sa “oma klienti õigesti kohtled”, levib hea sõna ja oledki võitja.

Nii lihtne asi ongi.

Loading Facebook Comments ...

There are 2 comments .

JK

Usume ka Nagis, et nii firmade ja brändide foto- ja videokonkursside korraldamine, erinevad kogukonnad ja mängud saavad lähiajal veelgi populaarsemad olema. Turunduskommunikatsioon peab olema kahepoolne ja mis on parem, kui klientide loodud kampaaniad.

Reply »
Robin Gurney

Yes certainly there is (we observe) some growth in those areas too Jüri. I foresee a number of new brand-supported communities being launched in 2009. UGC is great but still needs brand guardianship skills to make the most of it or the campaigns can turn in wrong directions. Consumer-created campaigns can be wonderful but its surprising how much behind the scenes work can be required to get the most from them.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.