Blog

Passwordil laval David Meerman Scott (kommentaarid saalist)

Istun Passwordil ja nagu arvatagi, on tänase ehk neljapäeva üks highlighte David Meerman Scotti ettekanne (muide, altexi kontoris on tema raamat „New rules of marketing and PR“ täitsa olemas, võite laenata).

Hetkel (ettekanne poolepeal) on ta keskendunud veebikeskkondade üksluisusele – näidiseks hotellid, mis teevad kõik ühtesid ja samu asju. Soovitus: panna kokku 6 ostja-persoonat (küsige Carolilt, see on usability & accessibilityga seotud teema ka) ning teha veebileht just nende jaoks. Teades, kes on su ostjad, saad oma turundussõnumid ümber teha. Sa ei pea enam rääkima sellest, mida su toode teeb, vaid võid keskenduda sellele, mida tahad oma ostjat uskuma panna. Näide: Volvo tahab usku turvalisusesse, Barack tahab usku muutustesse jne.

Ei saa salata, et väike egoistlik rõõm tabas, kui David oma ettekande alguses „word-of-mouse“ ehk „word-of-mouth“ väärtust rõhutas. Näiteks Harry Potteri teemapark ning Cindy Gordon, turundusjuht (vabandust, võin nimekujuga eksida), kes uue teemapargi traditsioonilise reklaamimise asemel korraldas seitsme olulisima Potteri teemal blogija jaoks privaatse, eksklusiivse kesköise webcasti, kus Potteri set-designer tutvustas uut teemaparki. Tulemus: infot jagati vaid 7le inimesele, 24h hiljem oli uue teemapargi avamisega kursis paarsada miljonit inimest. Miks? Sest blogijad, tundes end erilisena, blogisid. Ja et nendeks olid valitud arvamusliidrid, siis oli nende mittekommertslikus vormis edastatud „siseinfo“ nii suure väärtusega, et nende lugejad blogisid edasi. Ja selle korjas üles traditsiooniline meedia, kes – selle asemel, et reklaami eest pappi küsida – kirjutas ise ja vabatahtlikult ja tasuta.

Sinu bränd pole Potteri-võimsusega? Pole viga – näitena toodi välja hambaarst, kes andis oma veebilehel välja „ebooki“ (teise sõnaga whitepaper-i) teemal „Healthy mouth = healthy sex“, kus arst rääkis suuhoolduse ja – hügieeni tähtsusest tervele seksuaalelule ning, nagu arvatagi, levis see dokument viirusturundusena kõikjale. Hetkel on antud dokumendile veebis üle tuhande viite, lisaks neile, mis on inimeste poolt alla laetud ning avaldatud (selle doki vabaks levituseks anti luba).

Ehk siis kokkuvõtteks: anna oma kasutajatele lisaväärtuseks seda, mida NEMAD tahavad. Ja see, mida sina tahad, võib n.ö. kaasavarana kaasa tulla.

Sama teemat oleme me siin (ok, vähemalt Robin) juba aastaid rääkinud: lihtsaim moodus oma veebilehele kasutajaid saada on teha see veebileht kasutajatele kasulikuks, pakkudes neile midagi, mida nad kommertsina ei taju. Meelelahutust, teadlikkust, teadmisi, eeliseid… jne. List goes on.

Nii, ma siin toksisin, aga „will it blend“ näited /Youtube, otsi ise/ käis ekraanilt läbi ning põhjustas furoori. Huvitav, kas tõesti mõni veebifriik on veel, kes neid näinud polnud 🙂

Ps. Siin saab sms-iga küsimusi saata, esinejale ja esinemise ajal. Hetkel on ekraanil 1 küsimus Davidile: „are you single?“. Ei, seda ei saatnud mina…

Pps. Ettekanne vastab täpselt tema raamatu sisule, aga meelelahutuslikus ning väga heas vormis audiona esitatult tundub isegi mulle uus ja põnev… David rokib! Täiega!

Täiendus 1:
* reegel üks – anna seda, mida su kliendid tahavad, et saada seda, mida sina tahad. Nõudlus enne pakkumist.
* create triggers – ehk loo need väikesed kellakesed, mis hakkaksid tööle sinu tootega seoses. Dream Job näiteks – see sai tuntuks tänu blogidele, linkidele ja meediale, kes sellest mullist rääkima hakkas. Ehk siis loo illusioon millestki uskumatust.
* Miski hokitiim (sry, ei saanud nime kätte) – lasi bloggeritel end pressina kirja panna ja andis neile tasuta sissepääsu.

Märksõnu youtubest otsimiseks: toilet marketing (CWS)

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.