Blog

Punkt .ee domeenide vabastamine sumbus bürokraatiasse?

Detsembri keskel tundus korraks, et tulevik jõuab kohe-kohe kätte, kosmosereisid muutuvad elu normiks ja Eesti domeenidelt kaovad juba lähiajal mõttetud piirangud (nagu näiteks see, et ettevõte saab omada vaid üht .ee domeeni, eraisikud saavad endale vaid nimi.pri.ee domeene jne). Otsa tegi lahti Kristjan Otsmann Eesti Ekspressis, kes kirjutas:

Jaak Lippmaa eestvedamisel viiakse teist aastat ellu olulist .ee domeenide haldamise reformi. “Me ei piira [pärast reformi] enam domeenide hulka isiku kohta, laiendame domeeniomanike ringi füüsilistele isikutele ja seame sisse vahekohtumenetluse selleks, et lahendada sellise liberaliseerimise käigus vältimatult tekkivaid vaidlusi,” lausus ta. Muudatuste kõige suurem ja nähtavam osa on domeeniregistris domeeni hoidmise aastatasu, mille suurust veel pole kokku lepitud.

Põhjalikult seletas plaanitavad muutused lahti Zone.ee blogi: EE domeen vabamaks ja tasuliseks!

.ee tippdomeeni administraator Endel Lippmaa lubas detsembris, et “loodab jõuda reformiplaani avalikustamiseni detsembris või hiljemalt jaanuaris”. Täna on käes 8.märts, 2007 ja kuulda pole mitte kõppugi. Kuluaaridest kostab, et hea plaan on sumbunud erinevatesse kooskõlastamistesse… Lootus sureb viimasena, aga oleks viimane aeg liberaliseeriv reform läbi viia.

Loading Facebook Comments ...

There are 5 comments .

w

minu kalendrid näitavad veel 7. märtsi 🙂

Reply »
Andres —

Eestis jah veel 7. märts 🙂 Aga sellel teemal isegi mõelnud, et miks domeenide vabastamisest enam midagi kuulda ei ole. Eks ootame….

Reply »
Elver

Ma pärisin neilt sel teemal aru eelmisel kuul ja selgus, et mitte midagi pole selgunud — isegi umbkaudu ei osanud kirjale vastanud inimene öelda millal eraisik võiks hakata .ee’d saama.

Sel asjal on potentsiaali venida kauem kui Duke Nukem Foreveri tegemine.

Reply »
busse

kui nüüd zone.ee domeeni regas uurida, siis körval vasakus tulbas on küll mainitud, et eraisikud vöivad .ee löpust suu puhtaks pühkida, kuid muidu jääb mulje regimisest, et nagu saaks eraisik ka vötta juba .ee domeeni.

Reply »
Ardi

Hei, kahjuks see siiski nii pole. Eraisikud .ee domeene meile teadaolevalt kahjuks ikka veel registreerida ei saa, jätkuvalt on vaid pri.ee , eu või com-net-org eraisikute teema. Mõnevõrra on siiski näha “mahlade liikumahakkamist” , nimelt tehakse varasemast oluliselt rohkem erandeid ettevõtetele, kes soovivad endale teist domeeni registreerida.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.