Blog

RSS: subscribers vs reach

Panin mõni aeg tagasi siia ajaveebi RSSi tellimise nupu mille juures on kirjas Feedburneri raporteeritav “tellijate” arv, mis mõjub teatava ego-tungrauana aga ei kajasta kaugeltki seda palju on postituse reaalne loetavus. Makstes 5$ kuus TotalStatsPRO eest näitab Feedburner sinna kõrvale ka reach‘i ehk nende hulka kes mingile lingile ka reaalselt klikivad (RSSis asendatakse lingid redirect‘iga, arvesse lähevad unikaalsed klikkivad kasutajad).

Kuna siinsete lugejate peal pole veel mõtet suuremat statistikat teha siis tehnokratt.net annab järgmised numbrid:

  • keskmine tellijaskond ca 500
  • keskmine päevane reach ca 30
  • maksimaalne päevane reach ca 90

Maksimaalne on siis selle nädala algusest kui oli mitmeid postitusi päevas, aga 90 on olnud ka varem (nt kui soovitasin lugeda ITneegrite juures erakondade vastuseid). Suhtarvuliselt võrreldav nt A VC blogi tulemustega (selle postituse peale ma muideks endale maksulise statistika ka eile tellisin), sealsetest kommentaaridest jäi aga silma No Changes in RSS Metrics ehk RSSi loetavuse jälgimine on alles väga-väga-algusjärgus…

Kui sul on midagi lisada Feedburneri statistika kohta (oma subscribers/reach numbrid) siis ole lahke ja kommenteeri, sest mind väga huvitaks miski üldistus.

EDIT: Lembit viitab eilses DT blogi kirjatükis Võimatu missioon – veebilehe külastusstatistika mõõtmine postituses kah RSSi jälgimisele.

EDIT veelkord: Uuendatud statsi 07.03.07 seisuga tehnorkatt.net’is

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.