Blog

Sellepärast me ei teegi internetiturundust

Mõned päevad tagasi kerkis üles küsimus, miks osad ettevõtted internetis turundamist väldivad või sellest keelduvad. Kõige sagedasemad põhjused, mis hetkel pähe tulid oma kogemustest:

  • Kasutame ainult kanaleid, mille teame töötavat (raadio, TV jne.)
  • Meie sihtgrupp pole internetis (või seal lihtsasti leitav)
  • Liiga kallis
  • Meil on “päris pood” mitte internetikauplus
  • Internetis on ainult noored (vt. 2. punkti)
  • Liiga keeruline
  • Aga meil on ju koduleht olemas…

Kindlasti on põhjuseid veel ja veel ning hea meelega tahakski neid teiste praktikute käest kuulda – kuidas põhjendatakse internetiturundusest eemale hoidmist?

Loading Facebook Comments ...

There are 2 comments .

Jüri

Oi! reklaamivõrgustikku tutvustades oli mulle suurim üllatus, kui hulk muidu top100 reklaamijaid ütles, et “me ei reklaami end Internetis”. Seda enam, et pakkusime just lahendust, mis on tehtud neile, kellele tänane bännerreklaam hästi ei sobi. Go figure. Ma arvan, et kliendi põhjenduste analüüsimine eriti siin ei aita, see on sageli suhteliselt otsitud.

Aga meetrika, numbrid, edukate näidete avalikustamine on just see, mis võiks neid netti tuua. Paljast müügijutust ja presentatsioonidest ei piisa. Vaja on kõvasid fakte. Ja kogemusi, kaasvõitlejate innustusi ja kogemuste vahetust.

Üks suurimaid kartuseid on kartus eksida, midagi valesti teha. Turundusinimene kardab, et raha kulub ära, ülemus vihastab, klient ei näe, tulemus on mingist müütilisest turueitedelt kuuldud ideaaltulemusest kehvem. Kardetakse olla ainus loll, äkki on mingi pettusega tegu. Siis ongi lihtsam riskeerimata jätta. Laiem põhjus on siin turundusinimeste palgaskeemid, mis väga sageli ei ole ka tulemuslikkusega (erinevalt nt müügiinimesest) seotud. Nobody was fired for buying big blue.

Reply »
Meelis Ojasild

Pluss siis veel “traditsiooniliste” agentuuride soovitused, mis ei pruugi olla tulemustele (efektiivsusele) orienteeritud.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.