Blog

TNS Emori andmetel kasvab reklaamiturg pidevalt

Vastavalt TNS Emori reklaamikulude (ADEX) monitooringu andmetele, moodustas Eesti meedia reklaamikäiva 2007 aasta esimesel poolaastal 902 miljonit krooni.

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes on kasv olnud terve kolmandiku – meediainvesteeringud moodustavad kuu kuu perioodil täpsemalt sama taseme, mis terve 2003 aasta peale kokku.

Suur osa lisarahast on seotud valimistega, ent ka teise kvartali investeeringute kasv on võrreldes eelmise aasta sama ajaga 25% suurem.

2006 ja 2007 aasta esimest poolaastat võrreldes on näha, et kõige suurem kasv toimub internetiturunduse valdkonnas, selleaastane kasvuprotsent on tervelt 63% (YTD).

Internetireklaami osakaal moodustab üldisest reklaamikäibest 8% (möödunud aastal 5%), ületades seega raadiole ning outdoorile tehtavaid kulutusi.

Oluline on siinkohal ära märkida, et antud arvestusse on kaasatud vaid traditsioonilised e-reklaami väljundid, näiteks bännerid, ning kogusummas ei kajastu otsimootoriturundus (veebilehtede kohaldamine paremaks nähtavuseks otsimootorites), e-maili turundus ja muud alternatiivsed e-turunduse alternatiivsed väljundid. Juhul, kui need ka sisse arvestada, ületab internetiturunduse osakaal päris kindlasti 10% piiri koguinvesteeringutest, jättes sellega seljataha ka ajakirjades printreklaamile tehtavad kulutused.
Emor I poolaasta 2007

Allikas: TNS EMOR

Loading Facebook Comments ...

There are 3 comments .

Kadri

Ma eeldan, et lause “Juhul, kui need ka sisse arvestada, ületab internetiturunduse osakaal päris kindlasti 10% piiri koguinvesteeringutest, jättes sellega seljataha ka printreklaamile tehtavad kulutused.” on Teie enda, mitte EMORi oma. Tahan lihtsalt öelda, et see vajab parandamist, printreklaami osakaal on siiski 51%, kui ajalehed ja ajakirjad kokku võtta.

Reply »
Krissu

Tänud viga märkamast! Lisasin puudujäänud sõna “ajakirjades” ka sinna vahele. 🙂

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.