Blog

Turunduse ja suhtekorralduse uued reeglid

Arutades klientidega, mis on nende eesmärgid veebis, kuuleb tihti selliseid vastuseid nagu “Tahame oma blogi teha” või “Meie lehel võiks rohkem infot olla”. Probleem on selles, et need ei ole tegelikult ettevõte eesmärgid vaid lihtsalt turunduse ja suhtekorralduse vahendid.

Eesmärgid kõlavad aga umbes selliselt “Tahame kasvatada oma käivet aastaga 20% võrra” või “Soovime veebruari jooksul juurde saada 150 uudiskirja tellijat”. Kui on täiesti selge, millised on eesmärgid ja millised vahendid, siis on lihtsam ka eesseisvatele väljakutsetele lahendused leida.

See on sissejuhatav postitus natuke pikemale seeriale, kus püüan selgitada, kuidas jõuda blogide, podcastide ja viirusturunduse abil klientideni.

PS: Soovitan lugeda ka David Meerman Scott’i raamatut The New Rules of Marketing and PR: How to Use News Releases, Blogs, Podcasting, Viral Marketing and Online Media to Reach Buyers Directly. See on eriti magus pala neile, kel on vaja mõelda, kuidas veeb 2.0 vahendeid turunduses ning suhtekorralduses ära kasutada. Arusaadav raamat nii suure eelarvega ettevõtte marketingi osakonnale (ja management’ile) kui lihtsalt hobiblogijale.

Loading Facebook Comments ...

There are 2 comments .

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.