Blog

Turvakoopiad kiirelt ja mugavalt

Liiga tihti kuuleb tuttavatelt, et kellegil andis kõvaketas otsad või keegi kaotas muul moel oma kallihinnalised failid. Seetõttu ei pea vist pikalt peatuma turvakoopiate olulise teemal, vaid asun kohe asja juurde.

Avastasin selle meetodi mõned nädalad tagasi ja minu arvates on tegemist kõige kiirema ja mugavama viisiga oma failide ohutuks arhiveerimiseks, mida seni kasutanud olen.

    1. Kui kasutad gmaili, siis on väga tore! Nüüd tee aga omale lisaks veel üks gmaili konto – ei soovita emailide jaoks kasutatavat kontot kõnealuse arhiveerimise meetodiga siduda, sest see tekitab postkastis paraja segaduse. Kui sul gmaili veel pole, siis mine ava konto.

    2. Nüüd lae alla GMail Drive nimeline programm, paki zip fail lahti ja tee install.

    3. Leia oma arvutist My Computeri alt GMail Drive nimeline kaust ja kliki ikoonil. Sisesta avanevasse aknasse varem tehtud gmaili kasutajatunnus ja parool (soovitan ka Auto Login ette linnuke panna).

Valmis! Tekitasid just enda arvutisse lisa 2GB virtuaalset kõvaketast, mis toimib täpselt nagu iga teine exploreri kaust (copy/paste, delete, uue kausta tegemine jne), ainult et natuke aeglasemalt, sest peab gmaili serveritega suhtlema.

Lisan veel paar vihjet uue kausta kasutamise kohta:

    1. Võid saata uude kausta suvalise faili oma arvutist klõpsates paremat hiire nuppu ja valides Send To > GMail Drive.

    2. GMail Drive võib olla seadistatud sama gmaili konto jaoks ka erinevatel arvutitel, luues seeläbi “globaalselt lokaalse võrgu”. Niiviisi on lihtne omavahel faile jagada isegi siis, kui ei viibita kohalikus võrgus, kuigi kasutamine näeb visuaalselt samasugune välja.

Loading Facebook Comments ...

There is 1 comment .

Aivar —

Alternatiiv on X-Drive, vt http://www.xdrive.com (AOL teenus).
XDrive’ga saad 5 GB ruumi, milles 3 teenust: backup, võrguketas ja pildialbum. Varunduse ja võrguketta draiver on allalaetavas ja paigaldatavas klient-tarkvaras.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.