Blog

Tüüpklientide profiilide loomisest

Niisiis, oleme just paika pannud (kokku leppinud) ettevõte eesmärgid. Nüüd tuleks mõelda, kes on meie potentsiaalsed kliendid ehk hakkame looma tüüpklientide profiile (ing. buyer persona).

Näiteks Eesti (ekstreem)turismitalu võiks luua ühe tüübi keskmisele Eesti perekonnale (ema, isa, 2.X last) ja teise loodushuvilistest välisturistide grupile. Kui on vaja natuke täpsemalt suunata oma reklaami, siis võib-olla oleks üheks tüübiks 30-50 aastased tippjuhtidest mehed, kes soovivad kogeda midagi ekstreemset ja on nõus selle eest ka korralikult maksma.

Püüdke teada saada iga tüüpkliendi kohta kõike, mis vähegi võimalik. Milliste probleemide lahendamisega nad iga päev kokku puutuvad? Millise meediumi kaudu nad infot otsivad? Millised on nende eesmärgid elus? Millega nad tegelevad? Ka kõige pisem detail on tähtis. Näiteks see, millist keelt (sõnu, fraase) nad suhtluses kasutavad jne. Tehke natuke eeltööd lugedes ajakirju, mida teie tüüpkliendid loevad või käies võimalusel samadel üritustel.

Kliendigruppide kohta saab palju teada ka neid intervjueerides. Jälgida tuleks ainult, et nad tunneksid ennast intervjuu ajal mugavalt ja küsimused ei oleks sätitud nii, et vastus võib olla “ei” või “jah”.

On mõtekas isegi igale kliendigrupile nimi anda (näiteks “Taavi” või “Oliver, tegevjuht”) ning pilt juurde lisada. See kõik aitab kaasa, et näha maailma läbi oma klientide silmade, selle asemel, et näha seda turundaja kitsast vaatevinklist.

Järgmisena räägime blogidest – s.t. mis on RSS.

Samast seeriast:
Ettevõtte eesmärgid
Osalusmeedia kanalid
Turunduse ja suhtekorralduse uued reeglid

Loading Facebook Comments ...

There are 2 comments .

Kaido Irval

Tere Meelis!

Hea ja huvitav lugu.
Praktiline.

Siin minu poolt väike teema edasiarendus ja näide:
http://mind4mind.blogspot.com/2008/03/visualiseeri-ja-kaardista-oma-turundus.html

Kõike head soovides,

Kaido

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.