Blog

Veebianalüütika programmide statistika erinevused

Tänasel ÄP seminaril tekkis veel küsimus (vt. ka eelmist vastust internetiturunduse keele kohta) seoses erinevate veebianalüütika statistikat pakkuvate programmide tulemuste võrdlemisega sama saidi kohta. Ehk siis, kas erinevad lahendused/platvormid pakuvad sama saidi kohta samasugust statistikat. Lühike vastus on, et ei paku. Alati on seal teatud erinevusi.

Oluline allikas erinevuste tekkimises on, kas erinevad botid/spiderid/crawlerid/robotid on sisse arvestatud või mitte. Enamus programme jätavad need välja, samas tekib neid pidevalt juurde ja programme on seetõttu vaja uuendada. Mõne programmi puhul käib uuendus kiiremini, mõne puhul aeglasemini. Webalyzer näiteks (mis on ka pigem logifailide analüüsi pakkuja) loeb külastuste hulka ka robotid, Google Analytics aga mitte.

Tänases Eestis on olukord veel endiselt tihtipeale selline, et reklaamimüüjatele meeldib suuremate numbrite näitamise eesmärgil tihti välja käia just seda numbrit, mille puhul on ka robotite külastused sisse arvestatud. Jätan lugejate otsustada, kuivõrd relevantne on oma reklaami kuvamine nuhk.neti.ee’le või blog.tr.ee/harvester.htm’le 🙂

Aga tagasi postituse algusesse – kvaliteetset lugemist teemal “erinevate programmide statistika sama saidi kohta” leiab koos asjalike selgituste ning põhjendustega StoneTemple lehelt: 2007 Web Analytics Shootout – Final Report. (Allikale viitas ka Pets via metrix.ee ajaveeb via Meelise vihje 🙂 ). Samuti tasuks visata pilk peale pooleaasta vanusele DT blogi postitusele seoses külastusstatistika mõõtmisega.

Loading Facebook Comments ...

There is 1 comment .

Jüri

Üks suur erinevus on see, kus riigis asub statistikamootor (Google, TNS, Gemius nt) ning kui kiire on hetkel sinna ühendus. Väga sageli ei jõuta statistikat lihtsalt Eestist kaugetesse välisriikidesse kirja panna.

Teine suur einevus on see, kuidas loeb konkreetne statistikamootor neid külastajaid, kellel cookied keelatud. Kuna siin mingit teaduslikku lähenemist pole, toob see erinevates mootorites kuni 1,5 kordse külastajate arvu vahe mõnel saidil sisse.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.