Blog

Veebianalüütika, satama ja altex

Veebianalüütika valdkond on muutumas altexi jaoks üha olulisemaks. Oleme käinud oma teadmisi täiendamas Emetricsil, mille esinejad on vaieldamatult oma ala tipud. Samuti oleme nüüdsest partnerlussuhetes Soome ettevõttega Satama, kelle juures Helsingis käisime koos Alekseiga mõtteid vahetamas ja teadmisi täiendamas eelmisel nädalal.

Möödunud nädalal viisin Lätis läbi turundusspetsialistidele mõeldud Google Analytcsi grupitreeningu, mille eesmärgiks oli GA’d tutvustada ja näidata, kuidas seda efektiivselt kasutada. Teema tekitas paraja diskussiooni ja oli tore näha, et kuulajad nägid veebianalüütikas potentsiaali oma igapäevatöö tõhustamiseks.

Kõik see on osaks altexi pühendumusest ennast professionaalselt arendada, et saavutada Google Analyticsi ametliku partneri staatus (Google Analytics Authorised Consultant) ja tõusta oma regiooni parimaks veebianalüütika teenuse pakkujaks. Arenguruumi on veel küllaga, samuti on Eesti turg selles valdkonnas veel üsna toores.

Lõpetuseks paar küsimust, mida tasuks silmas pidada, kui oma veebi statistikaga tutvuda:

  • Kui palju inimesi lehele tuleb?
  • Kust nad tulevad?
  • Mis sa tahaksid, et nad lehel teeksid?
  • Mida nad tegelikult lehel teevad?
Loading Facebook Comments ...

There are 3 comments .

Jüri

Kuidas hindaksite ja võrdleksite Google Analyticsit TNS Metrixi, Gemiuse ja teiste töövahenditega, mis on neis paremini, kui Google’i omas?

Üks tehnilisem küsimus ka, kas Google Analytics võimaldab kuidagi hästi analüüsida kahe erinevas domeenis oleva saidi kattuvat külastajaskonda, saades aru, et need on täiesti eraldi saidid, võimaldades neid aga ka ühiselt analüüsida?

Reply »
Tõnis Hinnosaar

Aitäh küsimuste eest, Jüri. Senine kokkupuude TNS Metrixi ja Gemiusega piirneb nende poolt pakutava avaliku statistika kasutamisega. Kui rääkida teistest töövahenditest võrreldes Google Analyticsiga, siis üheks eeliseks on näiteks statistika pakkumine reaalajas. Google puhul läheb teatavasti aega ca. ööpäev, enne kui uued andmed sisse jooksevad. Mõnikord läheb aega isegi rohkem ja 24h möödudes kättesaadavad andmed on mittetäielikud, st. kui neid uuesti näiteks 12h pärast vaatad, võib esineda väikseid erinevusi.

Jätkates Google miinustega võiks öelda, et suureks miinuseks on lihtsa viisi puudumine, kuidas saaks individuaalsete kasutajate tegevusi läbi aja träkkida. Jah, võimalik on kasutajaid “tagida”, samuti on võimalik Googlele öelda, millist “küpsistega” kogutavat infot tuleb üle kirjutada ja millist alati säilitada. Aga ükski neist meetoditest pole lihtne ja ühene.

Tehnilisest küsimusest. GA on võimalik panna raporteerima erinevatel domeenidel toimuvat liiklust. Vt. http://www.google.com/support/googleanalytics/bin/answer.py?answer=55503 See pole ilmselt küll vastus sinu küsimusele, aga üsna lähedane sellele. Pean tunnistama, et kahtlen sügavalt, kas Google Analytics võimaldab sellist träkkingut teha. Seega pakuks lahendusena (koleda lahendusena) kahte erinevat profiili, eksport .csv’d ja analüüsi excelis.

Reply »

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.