Blog

Will McInnise soovitused Eesti ettevõtetele

Robini originaalpostitusega saab tutvuda siin: “Will McInnes’s Tips for Estonian Businesses” (inglise keeles)

Will McInnis tuleb Eestisse ning veab siin efektiivsete digikampaaniate workshoppi – ehk siis “Running Effective Digital Campaigns”. Meil on selle üle väga hea meel ning saadame 3 altexlast ennast täiendama.

Et Will on seotud minu kodulinna Brightoniga ning meil on ka üks ühine sõber (Sam Michel UKNM-ist, kes oli ühtlasi esinejaks E!UK seminaril), mõtlesin Willile helistada ning tere öelda.

Selgitasin Willile, et paljud Eesti ettevõtted on väga väikesed ega oma suurte agentuurikampaaniate jaoks piisavalt eelarvet. Küsisin, millised oleksid tema top 3 soovitust piiratud eelarvega väikeettevõtetele.

Vastuseks sain:

“Siin on 3 soovitust väikeettevõtetele, kes soovivad ennast sotsiaalses meedias reklaamida:

1. Proovi järgi – see ei ole keskkond, mille reegleid ja norme oleks võimalik hinnata kõrvaltvaatajaks jäädes või lihtsalt reklaampinda ostes. Selle asemel katsetavad kõige edukamad väikesed organisatsioonid erinevaid lähenemisi. Sotsiaalvõrgustikud võivad eemalt vaadates suured ja hirmuäratavad tunduda: lastes end isiklikult asjasse kaasata, leiad inimesi, kes on täpselt nagu sina ise.

2. Kuula enne kui räägid – enamik ettevõtteid teeb selle vea, et hakkavad isekalt kohe endast rääkima ilma, et oleks kuulanud, mida teistel öelda on. Uute sotsiaalkanalitega tegelema asudes on parim soovitus ennast asjaga kõigepealt kurssi viia, nii keskkonna, võtmeisikute kui ka vestluste teemadega. Seejärel tasub alustada abivalmidusega: anna väärtust, mitte ära püüa isekalt omapromo teha.

3. Mõõda kõike – sotsiaalset meediat ei ole lihtne mõõta, kuid põhimõtteliselt pole see keerukam kui enamik turunduse väljundeid. Vaatle reaalse elu mõõdikuid, mis annaksid asjale tausta – asju nagu müük, päringud või jäetud kommentaarid – ja ära muretse liigselt selle üle, mis täpselt sotsiaalsvõrgustikus endas juhtub.

Kui sa sooviksid Willi ettevõtte kohta rohkem teada saada, külasta nende veebilehte: NixonMcInnes

Kui Sa soovid broneerida oma kohta “Running Effective Digital Campaigns” workshopil (soovitame seda kindlast!), siis külasta Best Internet 2008 lehte.

Ongi kõik ning – tänud Sulle, Will!

*
Originaalpostituse kirjutas Robin, inglise keeles. Käesolev on otsetõlge 🙂

Loading Facebook Comments ...

Share Your Thoughts!

Copyright ©2005-. All Rights Reserved.